Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Оцінка переваг і недоліків квартир на останніх поверхах

вхід у квартиру на останньому поверсі

При виборі квартири більшість людей звертає увагу, на якому поверсі розташоване житло. Хтось любить на першому поверсі, хтось по серединці, а хтось і зовсім воліє оселитися на самому останньому поверсі.

При проведенні оцінки квартир для суду важливо визначити ринкову вартість нерухомості з урахуванням всіх факторів, в тому числі поверховості. Так в чому ж особливості проживання на останньому поверсі багатоквартирного будинку?

На всіх авторитетних сайтах з оголошеннями з продажу квартир у формах пошуках обов’язково присутні фільтри, пов’язані з поверховістю. Зазвичай можна вибрати не тільки поверховість багатоквартирного будинку та діапазон поверхів, на яких розташована нерухомість. Але і встановити прапорці, щоб виключити квартири на перших і останніх поверхах. Чому ж потенційні покупці виділяють в окрему групу житло на останніх (найвищих) поверхах? Давайте розберемося.

Перший та останній поверх

Оцінка переваг квартир на останніх поверхах

Переваги останнього поверху

До основних позитивних особливостей такого житла можна віднести наступні:

 • Гарний вид з вікна. Це сприяє купівлі квартири на верхніх поверхах багатоквартирного будинку, особливо, якщо вікна або балкон квартири виходять на парк, алею тощо. Хоча тут, звичайно, бувають і зворотні ситуації, коли вид з вікна такий, що краще б його не бачити. 🙂
 • Відсутність можливості пролізти в квартиру через вікно. Особливо актуальний фактор, оскільки для мешканців, наприклад, першого поверху це дуже небезпечно. А, проживаючи на останньому поверсі, можна за це не побоюватися. Знову ж таки, відомі випадки проникнення в такі житла і з даху, але тут все залежить від конструктивних особливостей конкретного будинку.
 • Відсутність проблем із затопленням з боку сусідів. Це дуже важливо для тих, хто зробив гарний ремонт і побоюється непередбачених ситуацій від постояльців зверху.
 • Тиша і спокій. Оскільки квартира розташована на найвищому поверсі, то шум з вулиці зазвичай не так докучає в порівнянні з нижніми поверхами. Це особливо важливо для людей з маленькими дітьми.
 • Екологічність. За рахунок високого розташування житла, туди не потрапляє пил, бруд, смог, запахи та пари вихлопних труб, рідше залітають комарі та інші комахи.
 • Наявність яскравого світла в квартирі, особливо, якщо вона розташована на південній стороні будинку. При сонячній погоді яскраві промені сонця будуть висвітлювати всі кімнати квартири.
 • Можливість збільшення площі нерухомості. Це відноситься до будинків, де є горище. Переобладнавши горище, можна перетворити його на другий рівень квартири. І у разі продажу такого житла в наслідок наявності другого рівня вартість нерухомості зросте майже вдвічі.

Негативні сторони проживання на останньому поверсі багатоквартирного будинку.

Недоліки квартир на останніх поверхах

Однак, у такого розташування всередині будинку є і свої недоліки. І вони досить істотні:

 • Мабуть, основна проблема мешканців квартир, розташованих на останньому поверсі будинку, це дах. Якщо сусідів зверху немає, це не означає, що відсутня можливість псування красивого ремонту. Якщо будинок старий, то є ймовірність течі даху при сильному дощі. А влітку, коли температура досягає максимальних градусів, дах нагрівається, і в квартирі, відповідно, стає дуже жарко. Також, якщо взимку був сильний снігопад і перепади температур, навесні після потепління, мешканців квартир чекатимуть затоплення.
 • Ще однією дуже важливою проблемою квартир на останніх поверх будинку, часто є слабке водопостачання. Якщо для мешканців перших поверхів це не є проблемою, то мешканці останніх поверхів дуже часто страждають від цього. Особливо це стосується гарячого водопостачання. Тиску в трубопроводі не вистачає для створення комфортних умов на останніх поверхах. Це помилки при забудові будинку, які можуть вирішиться тільки при встановленні бойлера в квартирі, що є додатковою тратою. Щоправда, така проблема існує тільки в старих будинках, і то далеко не у всіх.
 • Проблеми і шум, пов’язані із ліфтом. Шум двигуна від технічного приміщення ліфта є досить негативним явищем для мешканців. Нерідко бувають ситуації, коли ліфт й зовсім не працює. І мешканці змушені підніматися додому пішки. Якщо це молоді люди, то в принципі це не проблема, а от що робити літнім людям, а також матерям з дітьми в колясці?
 • Безпека. Квартири на останніх поверхах дуже небезпечні для дітей і домашніх тварин. Нерідкі випадки падінь з балконів або з відкритих вікон квартир.

Враховуючи всі вище перераховані особливості, при проведенні оцінки квартири, розташованої на останньому поверсі, оцінювачі намагаються підбирати в якості об’єктів порівняння житло з такими ж параметрами поверховості. Ну а в наступній статті ми торкнемося питання про оцінку переваг і недоліків квартир, розташованих на перших поверхах багатоквартирних житлових будинків.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: