Ринкова вартість і оцінка квартири може значно відрізнятися в залежності від поверху, на якому вона розташована. Це стосується як первинного ринку, так і вторинного. У даній статті розповідаємо про те, на якому поверсі комфортніше жити в новобудовах.
На якому поверсі купити квартиру
В першу чергу варто розуміти, що вибір поверховості – особиста справа кожного. Однак є певні плюси і мінуси всіх поверхів, які обов’язково потрібно враховувати в процесі пошуку нового житла.
Існує думка, що перший поверх в будинку вибирати взагалі не варто. Прихильники даної думки аргументують свою позицію близькістю підвалу, велику кількість людей, які постійно проходять повз квартири по під’їзду, страхом того, що сторонні частіше будуть заглядати у вікна. Однак при цьому потрапити в квартиру на першому поверсі значно швидше, адже не потрібно чекати на ліфт або йти пішки сходами. У нас навіть є стаття на цю тему, яка називається «Квартира на першому поверсі – перевага або недолік», радимо почитати. Цікаво.
Жити в квартирі на останньому поверсі теж може бути не дуже комфортно, адже можна зіткнутися з проблемами протікання даху та іншими незручностями. Але при цьому найкращий вид з будинку відкривається саме з вікон останнього поверху. Про останні поверхи ми також детально писати в статті «Оцінка переваг і недоліків квартир на останніх поверхах».
Сучасні будівельні технології зробили крок далеко вперед ,а завдяки багатьом нововведенням і науковим досягненням, забудовники намагаються зробити життя в новобудовах максимально комфортним. У процесі пошуку нового житла на первинному ринку нерухомості, слід брати до уваги такі фактори:
- поверх, на якому розташована квартира. У висотних будинках завжди встановлені ліфти, але вони нерідко виходять з ладу, а мешканцям доводиться підніматися пішки. Також в ранкові години пік нерідко спостерігається ситуація, коли на нижніх поверхах не виходить потрапити в ліфт, адже він завантажений людьми, які їдуть з верхніх поверхів;
- фінансові можливості. Варто враховувати, що оцінка квартири на першому або останньому поверсі зазвичай значно нижче;
- місце розташування будинку. Якщо новобудова знаходиться в тихому і спокійному районі, то проблем не виникне, проте найчастіше на нижніх поверхах більш шумно. При цьому з вікна відкривається не самий естетичний вигляд.
Переваги та недоліки перших поверхів
До числа безперечних переваг проживання на нижніх поверхах можна віднести те, що:
- нерідко на першому поверсі відкривають магазини або офіси. Тому житлові квартири знаходяться не прямо над підвалом, а йдуть після комерційних точок. Але технічно прийнято вважати, що таке житло все ж розташоване на першому поверсі;
- ринкова вартість та експертна оцінка житла значно нижча;
- таку нерухомість найчастіше вибирають сім’ї, де є діти або пенсіонери, щоб не залежати від працездатності ліфта;
- при надзвичайних ситуаціях, наприклад, при пожежі, мешканці першого поверху зможуть швидше покинути будівлю;
- квартиру на першому поверсі можна перебудувати під торгове приміщення, завдяки чому з’являється можливість почати свій бізнес.
Однак існують і явні недоліки, про які обов’язково необхідно згадати. А саме:
- на нижніх поверхах завжди більш шумно. Це пов’язано з близькістю вулиці, роботою кондиціонерів і сусідами зверху, які постійно проходять по під’їзду. Цю проблему можна вирішити, якщо зробити в квартирі якісну звукоізоляцію;
- мало природного освітлення. У разі, якщо вікна виходять у внутрішній двір або на більш затінену сторону, то в квартиру буде потрапляти мало денного світла. Тому доведеться частіше включати штучне освітлення, а значить, рахунок за електрику буде значно більше. Та й на настрій і самопочуття це впливає не найкращим чином;
- жителі нижнього поверху частіше за інших побоюються того, що в їх житло можуть проникнути зловмисники. Саме тому, крім звичних всім бронедверей, доведеться додатково встановити і решітки на вікнах;
- як правило, на першому поверсі не передбачений балкон;
- продати квартиру за вигідною ціною буде дуже складно, адже багато хто хоче жити вище.
Найпопулярніші поверхи в будинку
Згідно зі статистикою ,в новобудовах найбільш часто купують квартири з третього по сьомий поверх. До числа основних переваг проживання на цих поверхах відноситься наступне:
- сторонній вуличний шум практично не чути;
- денне світло відмінно і безперешкодно потрапляє в житло;
- якщо ліфт несправний, то можна легко піти пішки сходами.
Однак є і певні мінуси, про які слід сказати:
- у разі поломки ліфта звичайно можна дійти і пішки, але ось літнім людям і молодим мамам з колясками може бути незручно;
- у перші пару років життя в новобудові всі сусіди будуть робити ремонт. Тому повної тиші не буде, особливо враховуючи, що квартира, розташована в середині будинку, з усіх боків оточена іншими мешканцями. А звуки ремонту, як відомо, поширюються на кілька поверхів як вниз, так і вгору.
Квартири на верхніх поверхах
Верхніми прийнято називати всі поверхи, починаючи з восьмого. Серед переваг проживання на такій висоті необхідно відзначити:
- гарний зовнішній вигляд. А в поєднанні з панорамними вікнами – це просто чудово!;
- велика кількість денного світла;
- чисте повітря без смогу.
Необхідно звернути увагу на те, що якщо хочеться якомога більше природного освітлення, то дизайнери радять вибирати житло з великими віконними прорізами і більш вільним плануванням за типом квартир-студій.
Проживання на останньому поверсі в будинку теж має свої плюси. Наприклад, сусіди зверху не будуть турбувати. А при бажанні можна самостійно добудувати мансардний поверх і розширити загальну житлоплощу. Або взагалі облаштувати відкриту зону відпочинку на даху.
Але, звичайно ж, є і певні мінуси проживання на останньому поверсі:
- у разі поломки ліфта дійти сходами буде складно;
- ліфт доводиться чекати дуже довго. Навантаження на ліфт особливо високе в пікові години, вранці та ввечері. Однак в сучасних будинках зазвичай встановлюють кілька швидких ліфтів, тому дана проблема мінімізується;
- одним з найпоширеніших страхів є боязнь висоти. Тому багатьом людям проживання на верхніх поверхах просто не підходить;
- при виникненні загоряння покинути житло швидко не вийде.
На якому поверсі жити краще
Звичайно ж, вибір поверху це особиста справа кожного. Однак існують поради, керуючись якими можна вибрати собі найбільш комфортне місце для життя:
- нерідко на першому поверсі розміщується технічне приміщення або комерційні точки. Тому квартири фактично починаються з другого поверху, при цьому їх вартість все одно нижча;
- при загорянні покинути квартиру на першому-третьому поверсі можна досить швидко;
- квартири, розташовані в середині будинку найпопулярніші. Звичайно, у них є певні мінуси, але плюсів все ж більше;
- для людей, які хочуть бачити з вікна гарний вигляд, більше підійдуть квартири на верхніх поверхах. Але при цьому не слід забувати, що в разі поломки ліфта доведеться підніматися в квартиру пішки.
Вибір конкретної квартири в новобудові – важливе і складне питання, які не обмежується поверховістю. Радимо прочитати нашу статтю: «Як правильно вибрати квартиру в новому будинку».