
Малосімейки представляють із себе багатоповерхові житлові будинки, в яких розміщено значну кількість невеликих квартир. Даний вид нерухомості активно будувався на території всього Радянського Союзу з 1960 по 1990 роки. Малосімейки – це панельні будівлі готельного типу зазвичай з одним під’їздом і невеликим техповерхом. Найчастіше в таких будинках є один ліфт. На кожному поверсі, як правило, знаходиться по 13 житлових квартир.
За радянських часів питання нестачі житла стало вкрай актуальним, тому почали масово зводитися гуртожитки малосімейного типу, які в народі стали називати малосімейками. Подібне рішення дозволило забезпечити квартирами самотніх людей і молоді сім’ї, які змогли отримати своє власне житло, нехай і зовсім невелике. В даний час даний тип нерухомості можна нерідко зустріти на ринку, адже малосімейки і зараз користуються попитом.
Відмінності гостинки та квартири-малосімейки
Нерідко зустрічаються квартири-гостинки, які представляють із себе одну невелику кімнату із загальною площею до 22 м2. Такі квартирки можуть бути двох типів:
- Одна житлова кімната і загальний санвузол на кілька мешканців. Кухня є частиною кімнати.
- Квартири, які часто називають малосімейками. Це маленька версія звичайної однокімнатної квартири. В даному виді житла кухня реалізована в якості окремого приміщення.
Варто відзначити, що під гостинками і малосімейками в даний час розуміють один і той же вид квартир. Тому варто пам’ятати, що малосімейка є підвидом гостинки, але з кухнею, яка представлена окремим приміщенням.
Для цих видів квартир є характерним:
- відносно невисока вартість. Даний вид нерухомості набагато дешевше, ніж стандартні «однушки»;
- зручне місце розташування. Найчастіше такі квартири можна купити в районах, де добре розвинена інфраструктура;
- коридорне планування будинку – на кожному поверсі може розташовуватися від 10 до 20 індивідуальних кімнат;
- суміщена ванна кімната і туалет.
Однак є і відмінності, про які варто пам’ятати. Наприклад, для малосімейок характерно:
- наявність невеликої кухні, яка відокремлена від загального приміщення;
- нерідко можна зустріти малосімейки з балконами або лоджіями;
- наявність передпокою;
- іноді бувають невеликі комори в квартирі;
- повноцінна ванна або душова кабінка.
Гостинки відрізняються тим, що в них:
- немає балкона;
- не передбачено передпокій;
- найчастіше немає ванни, а тільки душова кабіна;
- немає комор та інших місць для зберігання речей.
Цілком очевидно, що значних відмінностей між даними видами житла немає. Однак в процесі покупки та оцінки такої квартири краще буде уточнити наявність окремої кухні та загальну квадратуру житла у продавця. Щоб уникнути в майбутньому непередбачених проблем.
Характеристики малосімейки
У малосімейках найчастіше одна, іноді дві кімнати. Плюсом такого житла є наявність окремої кухні та санвузла. Головною відмінністю малосімейок від стандартних квартир і гостинок виступає розташування квартир. У гуртожитку малосімейного типу квартири розташовуються в довгому коридорі з двох сторін, проте крім коридору у сусідів немає ніяких спільних приміщень. Крім цього, досить часто в них можна зустріти передпокої і лоджію, тому малосімейки можна вважати повноцінними квартирами, просто з невеликою загальною площею.
Кому підходять малосімейки
Подібне житло відмінно підійде холостякам, самотнім літнім людям і студентам. Безсумнівним плюсом є те, що оплата по комунальних платежах за такі квартири зовсім невисока.
Крім цього малосімейки підійдуть і для сімей з однією дитиною, проте варто розуміти, що жити в невеликій квартирі може бути не дуже комфортно. Однак, якщо немає інших варіантів, то своє житло все ж краще, ніж орендована квартира зі своїми «8 пастками».
Якщо в малосімейці є дві кімнати, то таке житло можна зробити дійсно комфортним для молодої сім’ї, адже у дитини буде окрема кімната. Крім цього з двокімнатної квартирки можна буде зробити повноцінну сучасну студію, яка за своєю площею не поступатиметься стандартній однокімнатній «чешці» або «хрущовці».
Переваги та недоліки малосімейок
Невеликі квартири мають як плюси, так і, звісно, мінуси. Щоб розуміти, чи підійде вам подібне житло, їх слід розглянути. Серед плюсів квартир-малосімейок варто відзначити:
- повноцінне, власне житло, в якому ніяк не потрібно перетинатися з сусідами;
- невисока ринкова вартість;
- можливість зробити перепланування;
- зручне місце розташування (найчастіше такі будинки будувалися в спальних районах, де зараз вже є зручна і розвинена інфраструктура);
- можна купити навіть квартиру без ремонту (часто це вигідніше), адже привести її в порядок, завдяки невеликій площі, не займе багато часу і сил.
Однак у малосімейок є і свої недоліки, на які обов’язково варто звернути увагу:
- невелика площа. Такі квартири підійдуть одиноким людям, парам або молодим сім’ям з однією дитиною;
- маленька ванна кімната, в якій може бути зовсім некомфортно;
- досить часто біля малосімейок немає достатнього місця для паркування автомобіля;
- нерідко в гуртожитках малосімейного типу можуть проживати маргінальні особистості, сусідство з якими буде не особливо приємним;
- у зв’язку з проживаючим контингентом під’їзд і придворова територія можуть бути запущеними та недоглянутими.
Перед покупкою варто обов’язково зважити всі плюси і мінуси. І якщо вам підходить таке житло, то не варто сумніватися, адже воно буде хоч і невеликим, але своїм.
Як зробити малосімейку комфортною для життя
У малосімейках можна робити повноцінні перепланування, змінюючи їх практично до невпізнання. У такій квартирі можна зробити сучасний ремонт, перетворивши її в комфортне місце для життя. Ось шість простих порад, які допоможуть поліпшити умови проживання в малосімейці:
- Використовуйте розсувні двері, перегородки або ширми для зонування простору. Завдяки таким рішенням можна розділити приміщення і надати йому особливий шарм.
- Щоб збільшити житлоплощу можна знести перегородку на балкон. Таке рішення є вкрай популярним, проте варто пам’ятати, що не завжди це можна зробити на законних підставах. Крім того, балкон потрібно утеплити, щоб взимку в квартирі не було холодно.
- Щоб візуально збільшити простір потрібно намагатися використовувати в інтер’єри світлі, теплі кольори.
- Вибирати меблі потрібно з розумом, розглядаючи багатофункціональні варіанти.
- Щоб осучаснити кухню можна встановити барну стійку, яку можна буде прибирати. Це не тільки збільшить простір, але і додасть родзинку в інтер’єр.
- Якщо є бажання, то можна знести перегородку між кухнею і кімнатою і зробити квартиру-студію. Місця стане більше, а житло буде здаватися набагато сучасніше. До того ж таке рішення ще й додасть комфорту.