Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Вісім пасток, в які можна потрапити при оренді квартири

Пошук квартири в оренду за оголошеннями в газеті

Взяти в оренду хорошу квартиру зі зручним місцем розташування за вигідною ціною досить складно. Кожен, хто хоча б раз шукав наймане житло знає, що це процес вкрай складний і тривалий.

Набагато гірше, якщо вивчивши безліч варіантів і знайшовши відповідне житло людина розуміє, що обрана нею квартира не така вже й добра. Проблеми можуть виникнути через заборгованість по комунальним платежам, комахах у квартирі, несправну побутову техніку. Розглянемо найбільш поширені проблеми і пастки, які можуть чекати при пошуку квартири в оренду.

1. Обов’язково підписуємо договір

Нерідко власники квартир пропонують взяти в оренду житло без підписання договору. На такі умови ні в якому разі не можна погоджуватися, адже договір оренди це не просто умовність, а обов’язковий документ. Саме на договір можна спиратися, якщо виникнуть складні, конфліктні ситуації із власником квартири.

При підписанні, договір необхідно детально вивчити, а також зафіксувати всі важливі моменти. Від термінів оплати до ремонту і непередбачуваних обставин.

Договір оренди житла – це документ, який укладається у довільному письмовому вигляді. Його не потрібно завіряти у нотаріуса. Згідно з інформацією компаній з експертної оцінки нерухомої власності, на даний час більше 85 відсотків угод про довготривалу оренду житла в Києві, оформлюються у вигляді письмового договору.

Перед тим, як підписувати договір, необхідно детально вивчити документи, оригінали яких власник повинен пред’явити. В ході підписання договору оренди мають бути присутні всі власники квартири. Якщо цієї умови неможливо дотриматись, необхідне документальне підтвердження того, що всі власники житла згодні здати його в оренду.

2. Проблеми із комунальними платежами

Досить часто при наймі житла в оренду можна отримати неприємний сюрприз у вигляді заборгованості по комунальних платежах. Якщо власник винен велику суму, то квартиранту можуть відключити, наприклад, світло. Якщо власник житла відмовляється з яких-небудь причин сплатити заборгованість, то квартирант потрапляє у дуже неприємну ситуацію. Доводиться або самостійно оплачувати борг, або знову шукати нову квартиру. Однак, якщо орендар прийме рішення сплатити заборгованість, то обов’язково потрібно взяти розписку, де власник зобов’язується вирахувати суму сплаченого боргу із орендної плати за квартиру.

Саме тому, перед тим, як підписувати договір, необхідно попросити власника надати звіт про всі комунальні платежі.

Отримання ключів від квартири

3. Тривале очікування ремонту

Досить часто власник обіцяє, що придбає нові меблі або зробить ремонт найближчим часом, практично одразу після заселення квартиранта. Нерідко власники своїх обіцянок не виконують, а орендарю доводиться це терпіти. У подібних ситуаціях необхідно закріпити обіцянки власника у договорі.

Нерідко квартирант пропонує власними силами зробити ремонт, за що власник не буде брати з нього плату кілька місяців. Це називається “орендні канікули”. Іноді, коли ремонт вже закінчений, власник вимагає все ж таки оплатити оренду, а про обіцянки не стягувати оплату просто «забуває». Адже його нерухомість вже стала краще, оцінка квартири та виросла у вартості, і здавати її можна дорожче. Саме тому необхідно, щоб абсолютно всі моменти були детально прописані у договорі.

4. Ти мені більше не друг!

Якщо квартиру здають близьким родичам або друзям, то договір найчастіше не укладають. Однак, згідно зі статистикою, конфліктні ситуації найбільш часто відбуваються між близькими людьми, які не підписали договір оренди. Саме із цієї причини договір слід укладати завжди.

Бувають ситуації, коли житло здають за дорученням, в якому прописано, що довіритель дозволяє довіреній особі здавати в оренду його нерухомість. Однак при цьому в тексті довіреності не закріплено право довіреної особи брати плату за оренду із квартирантів. Надалі може статися досить неприємна ситуація: орендар платить довіреній особі, але через певний час власник житла вимагатиме сплатити всю суму за минулий час і йому. Тому слід детально вивчити всі документи, а якщо у представленій довіреності не закріплений дозвіл на отримання оплати з квартирантів, то необхідно це обговорити та виправити.

5. Несподівані поломки після заселення

Існує вельми популярний серед шахраїв спосіб обману квартирантів, який пов’язаний із несправністю побутової техніки. Наприклад, орендар в’їжджає у квартиру і власник стверджує, що все працює справно. Квартирант вірить на слово власнику, не перевіряє все особисто, а просто підписує договір оренди. А через час з’ясовується, що якийсь побутовий прилад несправний. У такій ситуації винуватцем буде визнаний саме квартирант, адже довести те, що власник свідомо знав про несправність майже нереально.

Тому перед підписанням договору ідеально буде провести оцінку майна, яке разом із нерухомістю приймає орендар. Або, принаймні, слід упевнитися, що всі побутові прилади працюють справно, а в квартирі нічого не зламано. І хоча б візуально оцінити меблі.

6. Проблеми із сусідами

Однією із можливих проблем можуть бути неспокійні сусіди, про яких ніхто заздалегідь не попередить. Звісно, немає ніякого сенсу ходити по квартирах і намагатись дізнатися подробиці про мешканців під’їзду. Адже незнайому людину ніхто не захоче посвячувати в такі деталі, якщо взагалі відкриють йому двері.

Орієнтовно зрозуміти контингент жителів під’їзду можна за станом громадських місць в будинку. Потрібно оцінити стан і озирнутися в під’їзді, ліфті, тамбурах, у дворі. Якщо нічого не насторожило, все навколо чисте і акуратне то, швидше за все, в майбутньому проблем не повинно виникнути. Однак, недоглянуті двері, розбиті лампочки, неприємний запах на сходовій клітці свідчить про те, що можуть виникнути несподівані проблеми із сусідами. Цей фактор, до слова, рідко можна врахувати при проведенні оцінки нерухомості . А, між тим, він робить істотний вплив як на вартість квартири, та і на її ліквідність (тобто швидкість продажу).

Проблеми із найманою квартирою

7. Комахи в орендованій квартирі

Ще одними неприємними “сусідами” можуть стати комахи. У квартирах із низькою вартістю оренди нерідко можна зустріти клопів, тарганів або, навіть, мурах. У деяких будинках практично неможливо від них позбутися. Природно, власники квартир намагаються про це не говорити.

Помітити комах людина може вже після того, як в’їхав у квартиру. Як і у випадку із несправною побутовою технікою, довести що-небудь буде досить складно. Власник буде все заперечувати і посилатися на те, що саме квартирант винен у появі комах. При цьому орендаря можуть змусити провести дезінфекцію. Щоб убезпечити себе від неприємних ситуацій, необхідно ретельно вивчити різні важкодоступні місця і переконатися, що комах у квартирі немає.

8. Депозит

Досить часто власники квартир відмовляються повертати страховий депозит, коли квартирант планує з’їжджати. Найчастіше сума депозиту дорівнює повній вартості оренди квартири за місяць. Якщо людині потрібно виїхати раніше, ніж закінчується договір довгострокової оренди, то власник квартири може не захотіти повертати йому кошти. Щоб уникнути таких ситуацій, необхідно правильно складати договір оренди, а також вносити у нього всі деталі.

Якщо ж неприємність при оренді квартири все ж трапилася, але ви не хочете бути мовчазною жертвою шахраїв, завжди можна замовити оцінку для суду і спробувати там відстояти свої законні інтереси та права. І, якщо це навіть вийде не в повній мірі, принаймні ви потягаєте шахраїв по судах.

Звертаємо Вашу увагу і на інші наші статті про нечистих на руку маклерів-брокерів, які обманюють довірливих клієнтів при купівлі-продажу та оренді нерухомості.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: