Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИОсобливості визначення вартості житлової нерухомості

Житлова та нежитлова нерухомість на Оболоні у Києві

Мабуть, найбільш затребуваною послугою будь-якої оціночної компанії є визначення вартості житлової нерухомості. До такого майна відносяться в першу чергу квартири в багатоквартирних житлових будинках Києва. На другому місці за поширеністю йдуть житлові будинки та дачі з земельними ділянками, на яких вони розташовані.

З точки зору оцінювача до житлової нерухомості можна умовно віднести і гаражі. Справа в тому, що підходи до визначення вартості квартир і гаражів дуже схожі. Та й взагалі, багато хто використовує такі споруди як комори (або невеликі склади). Тому їх з деякою натяжкою можна вважати продовженням квартири. Якщо подивитися на питання з іншого боку, деякі такі споруди є за фактом «житловими будинками». Адже у багатьох кооперативах можна спостерігати ряди будівель, у яких на перших поверхах розташовані технічні приміщення, а другі поверхи є житловими.

Ми вже написали стільки тематичних статей з питань оцінки вартості нерухомості, що вистачило б на кілька рефератів, а може й на курсову роботу для студентів. Вже напевно можемо навіть приймати замовлення на написання дипломних робіт з цієї теми.

У цій статті ми коротко нагадуємо, як проводиться оцінка нерухомості різних типів.

Для чого взагалі все це потрібно?

Необхідність провести оцінку житлової нерухомості найчастіше виникає в двох випадках:

  • Оцінка для нотаріуса. Документи готуються для оформлення договору купівлі-продажу або дарування нерухомого майна.
  • Підготовка документів для пред’явлення у суді.. При цьому наші послуги бувають потрібні на різних стадіях процесу. Як на початковому етапі для сплати судового збору при поданні позовної заяви. Так і в ході розгляду справи по суті, наприклад, при розлученні подружжя або інших майнових спорах.

Оцінка квартир і гаражів

Найпростішими об’єктами з точки зору їхньої оцінки є квартири та гаражі. Для визначення вартості такого майна достатньо лише підібрати на спеціалізованих сайтах оголошення щодо продажу нерухомості, максимально схожій на Вашу. Радимо детально прочитати в нашій статті про те, як оцінюють квартиру.

Житловий гараж

Гаражі в свою чергу мають свої особливості, які необхідно врахувати оцінювачу. В першу чергу це, як і у випадку з будь-якою нерухомістю, його розташування. Більше про фактори, що впливають на вартість таких об’єктів можна прочитати тут.

Оцінка землі і будинків

Особливістю проведення оцінки вартості житлових будинків є те, що такі об’єкти умовно розбиваються на дві окремі частини. Сама будівля та земельна ділянка, на якій вона розташована.

Виходячи з цієї особливості, визначення вартості домоволодінь проходить зазвичай в два етапи:

  • Вивчення оголошень з продажу аналогічних домоволодінь. Тут необхідно звернути увагу, що в оголошеннях будуть фігурувати будинки різної площі на землі також різних розмірів. Завдання варто якимось чином врахувати ці відмінності в площах і вивести вартість квадратного метра для нашого об’єкта.
  • Підбір інформації про продаж незабудованих земельних ділянок в тій же місцевості. Розуміння середньої вартості землі дозволить нам виділити чисту вартість будинків (без урахування землі) з вартості домоволодінь, про яку ми писали на минулому кроці.
  • Таким чином ми отримує середню вартість одного квадратного метра, яку можна «перенести» на наші ділянку і споруду. Перемноживши ці одиничні показники на площу нерухомості, отримаємо і вартість житлового будинку, і вартість земельної ділянки.

Необхідно відзначити, що з домоволодіннями бувають різні ситуації, що вимагають відповідних підходів. Рекомендуємо перейти до статті: Чи обов’язково потрібна оцінка землі при оцінці будинку?

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ