Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Чи обов’язково потрібна оцінка землі при проведенні оцінки будинку?

Будинок без земельної ділянки

Чи потрібно проводити визначення вартості земельної ділянки при оцінці будинку залежить від цілі проведення експертної оцінки.

Нижче розглянуті найбільш поширені ситуації, за яких оцінка землі необхідна, або, навпаки, ринкова вартість будинку розраховується без урахування вартості ділянки, на якій він розташований.

Оцінка житлового будинку для продажу

Найбільш поширеним випадком, коли необхідно провести визначення ринкової вартості житлового будинку, є його продаж. Оскільки за законодавством будівлі та споруди продаються лише разом із земельними ділянками, на яких вони розташовані, у разі оформлення операції з купівлі-продажу нерухомості нотаріус вимагає надати звіт про експертну грошову оцінку землі. Винятком можуть бути ситуації, коли ділянка не приватизована, але такі випадки зараз зустрічаються доволі рідко, тому їх необхідно розглядати індивідуально. Резюме – при проведенні оцінки житлового будинку для його продажу ПОТРІБНА експертна грошова оцінка землі.

Визначення вартості будинку для дарування

Ситуація з оцінкою нерухомості для дарування з точки зору необхідних нотаріусу документів відрізняється від такої ж роботи для продажу майна. Варто звернути увагу, що існує два види грошової оцінки земельних ділянок: експертна та нормативна. Експертну оцінку проводять приватні оціночні компанії (такі, як наша), а нормативна зазвичай видається державними органами разом з витягом з ДЗК. У разі дарування будинку нотаріусу необхідна нормативна оцінка землі (видають державні органи) і незалежна оцінка будинку (робимо ми). Однак, в деяких населених пунктах “нормативка” може бути не розроблена, тому в таких випадках нотаріус вимагає проведення експертної оцінки землі. Резюме – при даруванні житлових будинків необхідно обов’язково уточнювати у нотаріуса, яка необхідна грошова оцінка ділянки: експертна чи нормативна.

Оцінка для розподілу майна при розлученні

Тут також існують певні нюанси. У більшості випадків при розподілі майна визначається як вартість будинку, так і вартість земельної ділянки. Це логічно, оскільки подружжя хоче оцінити майно, що перебуває у спільній власності з метою його подальшого продажу, або компенсації своєї частки однією із сторін спору. Тобто експертна оцінка землі ПОТРІБНА. Хоча, знову ж таки, бувають і винятки. Іноді предметом суперечки є тільки сама будівля, оскільки ділянка була придбана ще до реєстрації шлюбу. Взагалі, що стосується проведення експертної оцінки майна для пред’явлення в суді, кожен такий випадок треба розглядати індивідуально, оскільки в кожній справі є тонкощі, що впливають на процес проведення нашої роботи (наприклад, питання про необхідність виїзду на огляд об’єкта в кожному випадку вирішується індивідуально).

Незалежна оцінка для суду при оформленні права власності

В нашій країні не рідкісні ситуації, коли за допомогою звернення до суду люди оформлюють правовстановлюючі документи на нерухомість навіть коли навколо неї немає ніяких суперечок. Наприклад, якщо через суд відбувається узаконення самовільного будівництва, то зазвичай достатньо простої оцінки будинку без урахування вартості земельної ділянки. Як вже зазначалося вище, будь – яка робота для пред’явлення в суді вимагає індивідуального підходу, тому рекомендуємо Вам по цих питаннях зв’язуватися з нашими оцінювачами телефоном, електронною поштою або вайбером (див. розділ Контакти).

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: