На вторинному ринку нерухомості можна знайти безліч різних квартир, які можуть відрізнятися за типом, площею, а також багатьма іншими факторами. Нерідко зустрічається така назва, як квартира-чешка. Що ж це таке?
Квартири, які прийнято називати чешками – це звичайні хрущовки, які були дещо поліпшені та модернізовані. Завдяки більш високим стелям в такому житлі набагато комфортніше перебувати. Давайте розглянемо основні плюси і мінуси даного типу квартир.
Які квартири називають «чешками»
Даний різновид квартир можна зустріти практично у всіх великих містах в Україні. В даний час чешки найбільш часто зустрічаються в спальних районах, проте їхня популярність у населення залишається стабільною, а попит на них не падає вже довгі роки.
Перший етап будівництво квартир-чешок почався ще в 70-х роках ХХ століття. Чешки будували більше двадцяти років, до першої половини 90-х. До категорії «чешок» або, як їх прийнято називати офіційно «будинків за чеським проектом», відносяться дев’ятиповерхові будинки. Як матеріал для будівництва будинків використовували:
- стандартну цеглу;
- залізобетонні панелі;
- блоки з керамзитобетону.
Характерними для таких будівель є встановлені газові плити, кілька під’їздів, які всі розташовані з одного боку будинку. Візитною карткою чешок стало будівництво великої кількості зручних і досить просторих балконів, які розташовувалися або по всьому фасаду будівлі. За винятком прямокутних вікон в під’їзді і вікон на кухню в квартирі або балконів, які були розташовані в шаховому порядку.
На кожному поверсі будівлі розташовується по 4 житлових квартири (іноді можна зустріти і 6, але їх не дуже багато). Квартири відрізняються різноманіттям планувань і нарахують від однієї до чотирьох кімнат. Для квартир-чешок характерно:
- наявність одного загального ліфта пасажирського типу;
- сміттєпровід, який розташовується між поверхами, на сходовій клітці;
- невисокий техповерх.
Площа таких квартир залежить від кількості кімнат:
- однокімнатні – від 35 до 40 м2;
- двокімнатні – від 55 до 60 м2;
- трикімнатні – від 60 до 70 м2;
- чотирикімнатні – 89 м2.
Особливості квартир-чешок
Квартири відрізняються продуманим плануванням, яка відрізняється в залежності від місця розташування квартири. Балкони бувають як стандартного типу, так і в формі літери «Г». Завдяки цьому можна створити унікальний дизайн в кожній квартирі. Також слід зазначити й інші характерні особливості:
- при будівництві в якості підлогового покриття використовували паркет або лінолеум;
- висота стель в залежності від типу будинку становить 2,5 – 2,75 м;
- наявність еркера (рамка біля вікна з виступаючим ребром жорсткості, яке розташоване горизонтально) в деяких видах планувань;
- кухня досить скромного розміру (6-7 м2);
- суміжно-роздільні або повністю роздільні кімнати;
- цілісно перекриті стелі;
- ванна кімната і туалет роздільні;
- великі вікна панорамного типу;
- у таких квартирах не всі міжкімнатні стіни є несучими, тому можна легко зробити перепланування.
Переваги чешок
Протягом багатьох років квартири-чешки оцінюються відносно дорого і є популярними серед усіх верств населення. Адже таке житло є практично універсальним. Завдяки тому, що існує безліч різних планувань таких квартир, інтер’єр в них можна змінювати до невпізнання:
- робити окремі кімнати або створювати єдиний простір;
- поєднати санвузол;
- збільшити коридор;
- побудувати кухню-студію;
- зонувати простір і створювати унікальний дизайн.