Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Що таке хрущовка?

Дома хрущовки в Киеве

Хрущовками прийнято називати цегляні або панельні житлові будинки, які були зведені у період, коли Микола Хрущов був генсеком СРСР. Саме завдяки Хрущову будинки і отримали таку назву. Цікавим фактом є те, що в той же час будувалися невеликі двосімейні будиночки із аналогічного матеріалу у схожому стилі, однак зустріти їх можна не так вже й часто.

Хрущовки – цегляні або панельні будинки, висота яких становить 4-5 поверхів. Таке житло повсюдно зводилося в Радянському Союзі, у якості реалізації програми доступного житла для громадян.

На даний час хрущовки є одним із найпоширеніших видів житла в Україні. Найбільшу кількість угод на вторинному ринку нерухомості складають угоди із купівлі-продажу саме таких квартир. Що ж являють собою квартири у хрущовці і чому вони досі так популярні і достатньо високо оцінюються?

Як зводилися квартири-хрущовки

В середині минулого століття як на території СРСР, як і в багатьох інших країнах, виникла гостра проблема нестачі житла. У першу чергу це було пов’язано із масовим розвитком промисловості та переїздом людей із сіл у міста, а також зі збільшенням кількості народжуваності. Саме тому було прийнято рішення про початок масового будівництва доступного житла для громадян.

Хрущов дав розпорядження розробити проект житлових будинків, в якому кожна сім’я змогла б отримати свою невелику квартиру. У перший час будинки будували із цегли, проте, вже у середині 1960-х років було вирішено використовувати панелі. Завдяки такому рішенню будинки будувалися швидше, а витрати на їх зведення значно скоротилися.

Такі багатоквартирні будинки будували до першої половини 1990-х років, граничний термін їх експлуатації, згідно із початковим планом, становив 25 років. Однак будівлі можуть служити набагато довше і їх ресурс значно збільшується завдяки поточним ремонтам.

Найчастіше зустрічаються п’ятиповерхові будівлі. Однак існують також будинки, в яких 4, 6, 9 і навіть 10 поверхів. На кожному поверсі розташовані по три або чотири квартири. Залежно від планування будівлі можна зустріти безліч різновидів квартир:

  • із окремими або суміжними кімнатами;
  • із роздільним або загальним санвузлом;
  • із невеликим балконом.

Крім цього у квартирах можуть бути різні додаткові приміщення, комори тощо.

Такі багатоквартирні житлові будинки найчастіше зводилися у якості квартальної забудови мікрорайонів, як в центрі великих міст, так і на околицях. Варто відзначити, що споруди цього періоду були однотипні, без особливих архітектурних і естетичних рішень, проте відрізнялися практичністю.

Хрущовки – до і після ремонту

Житлова площа в хрущовках

Житлова площа у таких будинках варіювалася в залежності від типу планування та у середньому становила:

  • однокімнатні – 28-33 м2;
  • двокімнатні – 30-48 м2;
  • трикімнатні – 48-58 м2.

Переваги та недоліки хрущовок

Як і будь-яке житло, хрущовки мають свої плюси та мінуси, які необхідно розглянути, перед тим як купувати квартиру. До числа переваг такої нерухомості відноситься:

  • невисока ціна, особливо у порівнянні з іншими типами квартир;
  • продумане і практичне планування;
  • зручні для сімей з двох-трьох осіб, одиноких людей;
  • завдяки тому, що в квартирі немає несучих стін, можна зробити зручне перепланування;
  • наявність комор.

Серед істотних мінусів хрущовок варто відзначити:

  • стелі висотою в 2,5 метра, проте в деяких варіантах висота стелі може бути до 2,7 м;
  • погана звукоізоляція між квартирами;
  • відсутність ліфту;
  • невелика житлова площа;
  • наявність прохідних кімнат і недостатньо широкі коридори.
  • Якщо довгий час у будівлі не робили ремонт, то всі інженерні комунікації можуть бути оцінені як незадовільні, тобто перебувати в поганому стані. Мова в першу чергу йде про водопровід, теплові мережі і системи вентиляції.

Хрущовка – об'єднання кухні та кімнати

Перепланування у квартирі-хрущовці

У зв’язку із тим, що хрущовки будувалися досить давно, вони вже не відповідають сучасним умовам та запитам. Однак завдяки відсутності несучих стін всередині квартири можна дуже легко зробити перепланування в рамках проведення комплексного ремонту . Існує два найбільш популярних варіанти перепланування:

  1. об’єднання декількох кімнат і трансформація в єдиний простір. Наприклад, нерідко зносять стіну між кухнею та залою, створюючи таким чином студію;
  2. встановлення стін із гіпсокартону для того, щоб розділити простір, зробити зонування приміщення.

Перепланування санвузла робиться в залежності від обставин. Досить часто люди зносять перегородку між ванною і туалетом, поєднуючи їх. Якщо встановити душову кабіну, то такий санвузол стане набагато просторіше.

Якщо невеликій родині або самотній людині потрібно житло, то хрущовка може стати прекрасним варіантом. Такі квартири недорогі, при цьому в них можна зробити повне перепланування. Перетворивши таким чином цю нерухомість в сучасне житло, яке буде відповідати всім запитам нового власника.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: