Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Оцінка комунікацій

Оцінка інженерних мереж та комунікацій

Останнім часом все більш затребуваною послугою стає оцінка вартості інженерних комунікацій (водопровід, каналізація, системи освітлення тощо) з метою передачі цього майна на баланс міста (найчастіше – Києва). Давайте розберемося, на що потрібно звернути увагу, і як вибрати оцінювача для проведення експертної оцінки комунікацій.

Основною особливістю визначення вартості передавальних пристроїв (саме так називаються інженерні мережі в дозвільних документах на оцінку) є те, що в більшості випадків фахівець не може їх оглянути. Адже водопровід, каналізація і системи газифікації як правило прокладені під землею, і викопувати їх для огляду, зрозуміло, ніхто не стане. Більш того, навіть якщо та чи інша комунікація є на виду, оцінювач, не будучи вузьким фахівцем-експертом з того чи іншого виду мереж, просто не зможе визначити їх технічний стан. Додатково зазначимо, що в даному випадку завданням проведення експертної оцінки є визначення ринкової вартості, а не технічного стану мережі.

Основні види інженерних комунікацій

Визначення вартості комунікацій, як затребувана послуга, з’явилася на ринку всього кілька років тому. А саме тоді, коли забудовники, ЖЕКи та ОСББ почали передавати інженерні мережі в комунальну власність Києва. Найчастіше до нас звертаються з питанням оцінки теплових мереж і гарячого водопостачання. Ще пару років тому такі об’єкти віддавалися в управління «Київенерго». Тепер (в 2019м році) замовники звертаються до нас з проханням оцінити тепломережі для передачі їх в господарське відання комунальному підприємству «Київтеплоенерго».

За кількістю звернень до нас друге місце посідає оцінка мереж водопроводу. У більшості випадків оцінити водопровід в Києві необхідно для безкоштовної передачі його на баланс «Київводоканалу». Варто звернути увагу, що в даному випадку мова йде тільки про холодне водопостачання. Оскільки мережі ГВП оцінюються у складі теплових комунікацій і, як було зазначено вище, передаються КП «Київтеплоенерго».

Наступним видом передавальних споруд є каналізація. Найчастіше мова йде про необхідність оцінити зовнішню каналізацію, яка підключається до житлових будинків. Такі об’єкти, як і мережі водопроводу, передаються на баланс «Київводоканалу». Окрема історія – колектори дощової (або зливової) каналізації. Ці об’єкти, на превеликий жаль для киян, будуються досить рідко. А передаються вони в управління КП «ШЕУ».

Досить часто до нас звертаються забудовники з проханням оцінити мережі освітлення для передачі їх на баланс КП «Київміськсвітло». Така робота відрізняється від усіх попередніх тим, що всі основні засоби та обладнання знаходяться «на виду». Це одна з найскладніших робіт, оскільки до складу мереж часто входять шафи управління та інша автоматика. А визначення вартості таких вузлів саме по собі є не тривіальним завданням для оцінювача.

Види інженерних коммунікацій

Які документи потрібні для проведення експертної оцінки комунікацій в Києві?

Як і в разі проведення оцінки нерухомості всіх інших типів, для визначення вартості інженерних мереж необхідно надати:

  • документи, що підтверджують право власності (або право користування) замовника на оцінюване майно. На жаль, часто зв’язок між замовником оцінки комунікацій і самим об’єктом можна підтвердити лише частково із деякою кількістю припущень. Наприклад, якщо мережі розташовані на земельній ділянці, що належить замовнику, потрібно надати копії документів на землю. Можливо, після будівництва лишились кошториси, за якими видно не тільки технічні параметри об’єкта, але і зрозуміло, хто виступав у ролі замовника робіт.
  • технічна інформація щодо параметрів комунікацій. Наприклад, для систем водопроводу це матеріал і діаметр труб, їх довжина, глибина залягання, кількість колодязів, тощо.

На що звернути увагу при виборі оцінювача?

Зрозуміло, при виборі фірми-підрядника необхідно упевнитися в наявності та актуальності всіх її дозвільних документів. Копії всіх документів на професійну діяльність з їх повним описом наведені в розділі сайту «Оціночна компанія». Оскільки інженерні комунікації відносяться до нерухомого майна, їх оцінка проводиться у рамках спеціалізації 1.1.

Крім наявності документів, важливо звернути увагу, чи є у оцінювача досвід у визначенні вартості комунікацій саме в Києві, і саме для цілей передачі їх на баланс Київводоканалу, Київенерго та іншим спеціалізованим підприємствам. В розділі «Наші клієнти» представлені зокрема будівельні компанії, з якими ми співпрацюємо в тому числі з питання визначення ринкової вартості інженерних мереж.

Будемо раді відповісти на Ваші запитання. Будь ласка, звертайтеся!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: