Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Оцінка комунікацій

Оцінка інженерних мереж та комунікацій

Останнім часом все більш затребуваною послугою стає оцінка вартості інженерних комунікацій (водопровід, каналізація, системи освітлення тощо) з метою передачі цього майна на баланс міста (найчастіше – Києва). Давайте розберемося, на що потрібно звернути увагу, і як вибрати оцінювача для проведення експертної оцінки комунікацій.

Основною особливістю визначення вартості передавальних пристроїв (саме так називаються інженерні мережі в дозвільних документах на оцінку) є те, що в більшості випадків фахівець не може їх оглянути. Адже водопровід, каналізація і системи газифікації як правило прокладені під землею, і викопувати їх для огляду, зрозуміло, ніхто не стане. Більш того, навіть якщо та чи інша комунікація є на виду, оцінювач, не будучи вузьким фахівцем-експертом з того чи іншого виду мереж, просто не зможе визначити їх технічний стан. Додатково зазначимо, що в даному випадку завданням проведення експертної оцінки є визначення ринкової вартості, а не технічного стану мережі.

Основні види інженерних комунікацій

Види інженерних коммунікацій

Визначення вартості комунікацій, як затребувана послуга, з’явилася на ринку всього кілька років тому. А саме тоді, коли забудовники, ЖЕКи та ОСББ почали передавати інженерні мережі в комунальну власність Києва.

Визначення вартості тепломереж: опалення та гаряче водопостачання

Найчастіше до нас звертаються з питанням оцінки теплових мереж і гарячого водопостачання. Замовники звертаються до нас із проханням оцінити тепломережі для передачі їх в господарське відання комунальному підприємству «Київтеплоенерго».

Що стосується теплових мереж, радимо звернути увагу на наступну особливість. Найчастіше мережі гарячого водопостачання та центрального опалення передаються в управління КП «Київтеплоенерго», але можуть бути й інші варіанти. Будь ласка, уточнюйте заздалегідь, в яке саме підприємство передається тепломережа. Це заощадить Ваш час. Хоча, з іншого боку, навіть якщо така неточність виявиться вже в процесі погодження звіту, ми змінимо документ безкоштовно.

Оцінка водопроводу

За кількістю звернень до нас друге місце посідає оцінка мереж водопроводу. У більшості випадків оцінити водопровід в Києві необхідно для безкоштовної передачі його на баланс «Київводоканалу». Варто звернути увагу, що в даному випадку мова йде тільки про холодне водопостачання. Оскільки мережі ГВП оцінюються у складі теплових комунікацій і, як було зазначено вище, передаються КП «Київтеплоенерго».

Нашими замовниками за даним видом робіт часто виступають не тільки підприємства-забудовники після здачі в експлуатацію житлових будинків, але й керуючі компанії (ЖЕК і ОСББ).

Оцінка каналізації

Наступним видом передавальних споруд є каналізація. Найчастіше мова йде про необхідність оцінити зовнішню каналізацію, яка підключається до житлових будинків. Такі об’єкти, як і мережі водопроводу, передаються на баланс «Київводоканалу». Окрема історія – колектори дощової (або зливової) каналізації. Ці об’єкти, на превеликий жаль для киян, будуються досить рідко. А передаються вони в управління КП «ШЕУ».

Ще на етапі переговорів, будь ласка, уточнюйте, про оцінку каналізації якого типу буде йти мова: звичайна або дощова. Як і у випадку з іншими інженерними мережами, перелік необхідних документів для роботи оцінювача може бути різним в тій чи іншій ситуації.

Обладнання трансформаторних підстанцій

Одна з найскладніших робіт з точки зору оцінювача, оскільки підстанції окрім самих трансформаторів комплектуються великою кількість специфічного обладнання. Крім того, як правило,
в рамках проведення оцінки трансформаторних підстанцій виникає також необхідність у визначенні вартості електричних мереж, приладів обліку споживання електроенергії, охоронної сигналізації тощо. Дана послуга затребувана в рамках передачі майна на баланс «Київенерго» або ДТЕК та для цілей бухгалтерського та податкового обліку.

Оцінка інженерних мереж зовнішнього освітлення

Досить часто до нас звертаються забудовники з проханням оцінити мережі освітлення для передачі їх на баланс КП «Київміськсвітло». Така робота відрізняється від усіх попередніх тим, що всі основні засоби та обладнання знаходяться «на виду». Це одна з найскладніших робіт, оскільки до складу мереж часто входять шафи управління та інша автоматика. А визначення вартості таких вузлів саме по собі є не тривіальним завданням для оцінювача.

Безумовно, «найяскравіша» робота серед всіх наших оцінок комунікацій. 🙂 Звіт оцінювача щодо мереж зовнішнього освітлення робиться для передачі майна в КП “Київміськсвітло”. Робота характеризується безліччю особливостей, про які ми з задоволенням розповімо Вам під час телефонних переговорів. Опори та кронштейни, колодязі, кабелі та труби-канали, світильники та лампи, шафи управління. Оцінимо все!

Які документи потрібні для проведення експертної оцінки комунікацій в Києві?

Інженерні мережі під багатоквартирним будинком

Як і в разі проведення оцінки нерухомості всіх інших типів, для визначення вартості інженерних мереж необхідно надати:

  • документи, що підтверджують право власності (або право користування) замовника на оцінюване майно. На жаль, часто зв’язок між замовником оцінки комунікацій і самим об’єктом можна підтвердити лише частково із деякою кількістю припущень. Наприклад, якщо мережі розташовані на земельній ділянці, що належить замовнику, потрібно надати копії документів на землю. Можливо, після будівництва лишились кошториси, за якими видно не тільки технічні параметри об’єкта, але і зрозуміло, хто виступав у ролі замовника робіт.
  • технічна інформація щодо параметрів комунікацій. Наприклад, для систем водопроводу це матеріал і діаметр труб, їх довжина, глибина залягання, кількість колодязів, тощо.

На що звернути увагу при виборі оцінювача?

Наша оціночна компанія співпрацює з багатьма київськими забудовниками в рамках проведення оцінок інженерних комунікацій для передачі їх на баланс відповідним комунальним підприємствам Києва. Цей вид послуг вимагає від оцінювача специфічних знань з виконання саме цього виду робіт, тому рекомендуємо при виборі підрядника орієнтуватися на його досвід саме з оцінки комунікацій. Якщо робота виконана не якісно, Ви ризикуєте не погодити звіт у відповідній службі та втратити нерви, час і гроші.

Зрозуміло, при виборі фірми-підрядника необхідно упевнитися в наявності та актуальності всіх її дозвільних документів. Копії всіх документів на професійну діяльність з їх повним описом наведені в розділі сайту «Оціночна компанія». Оскільки інженерні комунікації відносяться до нерухомого майна, їх оцінка проводиться у рамках спеціалізації 1.1. Однак, коли мова йде про визначення вартості додаткового устаткування, потрібна також відкрита спеціалізація 1.2. («оцінка обладнання).

Крім наявності документів, важливо звернути увагу, чи є у оцінювача досвід у визначенні вартості комунікацій саме в Києві, і саме для цілей передачі їх на баланс Київводоканалу, Київенерго та іншим спеціалізованим підприємствам. В розділі «Наші клієнти» представлені зокрема будівельні компанії, з якими ми співпрацюємо в тому числі з питання визначення ринкової вартості інженерних мереж.

Будемо раді відповісти на Ваші запитання. Будь ласка, звертайтеся!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: