Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
RUS   UA
 
 

 


Оцінка комунікацій

оцінка комунікацій
оцінка комунікацій

Останнім часом все більш затребуваною послугою стає оцінка вартості інженерних комунікацій (водопровід, каналізація, системи освітлення тощо) з метою передачі цього майна на баланс міста (найчастіше – Києва). Давайте розберемося, на що потрібно звернути увагу, і як вибрати оцінювача для проведення експертної оцінки комунікацій.

Основною особливістю визначення вартості передавальних пристроїв (саме так називаються інженерні мережі в дозвільних документах на оцінку) є те, що в більшості випадків фахівець не може їх оглянути. Адже водопровід, каналізація і системи газифікації як правило прокладені під землею, і викопувати їх для огляду, зрозуміло, ніхто не стане. Більш того, навіть якщо та чи інша комунікація є на виду, оцінювач, не будучи вузьким фахівцем-експертом з того чи іншого виду мереж, просто не зможе визначити їх технічний стан. Додатково зазначимо, що в даному випадку завданням проведення експертної оцінки є визначення ринкової вартості, а не технічного стану мережі.

Які документи потрібні для проведення експертної оцінки комунікацій в Києві?

Як і в разі проведення оцінки нерухомості всіх інших типів, для визначення вартості інженерних мереж необхідно надати:

  • документи, що підтверджують право власності (або право користування) замовника на оцінюване майно. На жаль, часто зв’язок між замовником оцінки комунікацій і самим об’єктом можна підтвердити лише частково із деякою кількістю припущень. Наприклад, якщо мережі розташовані на земельній ділянці, що належить замовнику, потрібно надати копії документів на землю. Можливо, після будівництва лишились кошториси, за якими видно не тільки технічні параметри об’єкта, але і зрозуміло, хто виступав у ролі замовника робіт.
  • технічна інформація щодо параметрів комунікацій. Наприклад, для систем водопроводу це матеріал і діаметр труб, їх довжина, глибина залягання, кількість колодязів, тощо.

На що звернути увагу при виборі оцінювача?

Зрозуміло, при виборі фірми-підрядника необхідно упевнитися в наявності та актуальності всіх її дозвільних документів. Копії всіх документів на професійну діяльність з їх повним описом наведені в розділі сайту «Оціночна компанія». Оскільки інженерні комунікації відносяться до нерухомого майна, їх оцінка проводиться у рамках спеціалізації 1.1.

Крім наявності документів, важливо звернути увагу, чи є у оцінювача досвід у визначенні вартості комунікацій саме в Києві, і саме для цілей передачі їх на баланс Київводоканалу, Київенерго та іншим спеціалізованим підприємствам. В розділі «Наші клієнти» представлені зокрема будівельні компанії, з якими ми співпрацюємо в тому числі з питання визначення ринкової вартості інженерних мереж.

Будемо раді відповісти на Ваші запитання. Будь ласка, звертайтеся!