Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Будинок в селі або дача – що вибрати? Частина 1.

Дачна забудова поряд із багатоповерхівками Києва

Життя у великому місті, особливо в Києві, має як багато переваг, так і недоліків. Розвинена інфраструктура, зручне транспортне сполучення з місцем роботи, центральні комунікації: гаряча вода та опалення. Все це дає можливість жити розслаблено і не відволікатися на вирішення дрібних побутових проблем.

Якщо ж подивитися з іншого боку. Пробки, загазованість, велика кількість людей, автомобілі на тротуарах, брудна сіра каша на дорогах взимку та неймовірна спека від асфальту влітку. У багатьох виникає бажання переїхати на зовсім або хоча б мати можливість періодично виїжджати до власного будинку на природі. І ось тут виникає питання, на чому зупинити свій вибір: на хаті в селі або на дачному будиночку.

У цій статті ми звернемо увагу на деякі особливості вибору будинку, які на перший погляд не очевидні. І на які мало хто звертає увагу ще на початковому етапі при виборі нерухомості. А, між тим, відмінності істотні. Адже найбільші сайти з пошуку нерухомості показують оголошення з продажу будинків і дач навіть в різних розділах.

Хата в селі

Ми не будемо детально зупинятися на питанні оцінки будинку або оцінки дачі як будов. Часто будинки в селі та дачі відрізняються застосовуваними технологіями (якщо це слово доречно в даному контексті 🙂 ) будівництва, матеріалом стін і архітектурно-планувальними рішеннями. Ці питання очевидні, та кожен вибере собі житло до душі.

Земельна ділянка в селі

У більшості випадків будинок в селі розташований на земельній ділянці з цільовим призначенням «під індивідуальне будівництво», до якого примикає часто більший за площею «шматочок» землі під город («для ведення особистого сільського господарства»).

Крім великого загального розміру ділянки необхідно також звернути увагу на його форму. Як правильно, ділянки під город розташовані за будинком і мають сильно витягнуту форму. На такій ділянці не буде комфортно поставити столик під деревом і посидіти попити чай. Буде складатися враження, що ви перебуваєте в полі або в пустелі.

Город на селі

Таким чином, для тих, хто любить щільно займатися городом, земельна ділянка в селі є більш привабливою, оскільки має більший розмір. При цьому, враховуючи цільове призначення (під город), ціна сотки такої ділянки (оцінка землі) буде нижче в порівнянні з дачними територіями (під садівництво). Однак для тих, хто не захоплюється веденням особистого сільського господарства, від такої великої витягнутої ділянки не буде особливої користі.

Оточення (сусіди та їхні будинки) в сільській місцевості

Потрібно розуміти, що контингент, який має будинки в селі та дачі в кооперативах часто абсолютно різний. Швидше за все, вашими сусідами в селі стануть люди, які виросли там же, звикли працювати на землі та вести класичний «сільський» спосіб життя. Рано вставати та лягати спати, працювати на городі, тримати птицю, а іноді й свиней. Вам буде незручно запрошувати друзів посидіти допізна біля мангала, оскільки сусіди поруч будуть давно спати і ваші посиденьки будуть їм заважати. І навпаки, ви повинні бути готові, що у вихідний день о шостій ранку у сусідів заведуть трактор і ні про який сон вже й мови бути не може.

Сусіди у селі

Потрібно заздалегідь для себе вирішити, чи комфортно буде саме вам жити в сільському ритмі. Зверніть увагу на сусідів, чи буде вам комфортно з ними спілкуватися. Якщо ви звикли до абсолютно різному стилю та ритму життя, вам може бути не дуже зручно жити поруч один з одним.

Комунікації в селі. Електрика та газ

Дуже важливий і для багатьох на перший погляд неочевидне питання з оцінкою інженерних комунікацій у селі. У більшості сіл відсутній центральний водопровід та каналізація, подача води йде з власної свердловини, а для зливу обладнані спеціальні септики. Тому нам необхідно звернути увагу на газ і електрику. З газом все очевидно, або він є, або ні. Враховуючи поточні ціни на газ, все більше людей при будівництві житла взагалі відмовляються нього на користь електричних та твердопаливних котлів. А ось без електрики, як то кажуть ні туди, ні сюди.

Відмінною особливістю сільського будинку від дачі з точки зору комунікацій є те, що договір на подачу електрики для дачного будиночка укладається з кооперативом (садівничим товариством), а в сільському будинку безпосередньо з обласною енергетичною компанією. У більшості випадків прямий договір – це велика перевага. Ви платите за спожитий обсяг енергії та не переживаєте ані за поточні ремонти трансформатора, ані за те, що хтось із сусідів-дачників вчасно не заплатив і від електрики відключили весь кооператив.

Перемикач фаз

Мабуть, єдиним можливим недоліком прямого договору з постачальником енергії може бути заборона щодо підведення до будинку трифазної напруги, замість однофазної. Такий варіант дозволяється не скрізь, в той час, як в дачному кооперативі це питання можна вирішити простіше. Трифазне підключення дає можливість по-перше використовувати більше електрики, наприклад, підключити потужний електрокотел (зрозуміло, в цьому є сенс при установці двотарифного лічильника). По-друге, можна використовувати недорогі пристрої автоматичного перемикання фаз, які будуть завжди «тримати руку на пульсі». І перемикати будинок на ту фазу, де в даний момент напруга найбільш наближена до номінального. Такий пристрій часто є дешевою альтернативою дорогому стабілізатору, так як коштує в кілька разів менше (а іноді і в 10 разів).

Продовження статті читайте у ДРУГІЙ ЧАСТИНІ.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: