Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Квартира на першому поверсі – перевага або недолік?

Кіт сидить на підвіконні в квартирі на першому поверсі

Коли необхідно знайти квартиру в оренду, окрім інших параметрів і характеристик житла ми звертаємо увагу на поверх. Якщо точніше, чи розташоване дане житло на першому поверсі багатоповерхівки. При цьому для одних таке розташування приміщення є перевагою, а для інших – недоліком.

Давайте спробуємо коротко викласти переваги і недоліки квартир на перших поверхах багатоквартирних житлових будинків.

Основні позитивні сторони життя на першому поверсі багатоквартирного будинку

 • Немає сусідів на нижньому поверсі, не треба думати про те, як голосно ти ходиш, чи є шуми при пересуванні по квартирі.
 • Ціна. Як правило, ціни на житлові приміщення, розташовані на 1 поверсі як мінімум на 15-20% дешевше, ніж аналогічні квартири на більш високих поверхах.
 • Відсутність необхідності в ліфті. Це важливо для людей похилого віку або для людей з клаустрофобію, які бояться маленьких замкнутих просторів. Крім того, якщо ліфт в будинку маленький, це дуже незручно для матерів з колясками. Та й взагалі, виникають труднощі, здавалося б, у такому простому питанні, коли виникає необхідність перевозити в ліфті велосипед. Тому для цих цілей перший поверх є мабуть ідеальним варіантом.
 • Можна не побоюватися за дитину, яка не дай Бог, може випасти з вікна.
 • Наявність можливості переобладнання квартири в офісне приміщення або магазин зі створенням окремої вхідної групи.
 • Подобова здача квартири. Ми не будемо зупинятися докладно на даному питанні, вкажемо лише, що така здача нерухомості найчастіше вигідніше в порівнянні з довгостроковою орендою. До того ж, якщо компанія людей, яка знімає приміщення, галаслива, то можна не побоюватися, що будуть проблеми з сусідами знизу.
 • Хороший напір води. З цією проблемою стикаються люди, які купили квартиру в старому будинку. Найчастіше в таких будинках слабкий натиск води, який дуже важко доходить до верхніх поверхів. Але при цьому нижні поверхи, зокрема перший, не страждають цим недоліком і знаходяться в дуже вигідному становищі.

Квартира з окремим входом

Негативні сторони проживання в квартирі на першому поверсі

 • Наявність шуму з під’їзду: постійне биття під’їзних дверей, звук домофона, шум від автомобілів, які роз’їжджають між будинками. Якщо дитячий майданчик розташовано близько до вікон квартири, то це постійні крики дітей.
 • Пил і бруд. На першому поверсі неможливо відкрити вікно, особливо влітку, тому що пил і бруд відразу опиняться в квартирі. А якщо вікна житла виходять на жваву дорогу, то всі запахи від вихлопних труб будуть у вас вдома.
 • Негарний вид з вікна, вірніше його відсутність. Хоча часто перед вікнами перших поверхів висаджують клумби з квітами, а масивні дерева садять подалі від стін будинку. Але тим не менш дана проблема часто присутня, особливо якщо вікна виходять в бік під’їзду.
 • Потреба в решітках на вікнах. Це дуже актуально, оскільки житло, розташоване на першому поверсі, та ще й без ґрат на вікнах чудова приманка для грабіжників.
 • Вогкість і запах з підвалу, особливо в старих будинках. Це призводить до появи в квартирі тарганів, мишей та іншої небажаної живності. Через це, до слова, таке житло навряд чи підійде для проживання з маленькими дітьми.
 • Відсутність усамітнення. Ця проблема відноситься до приміщень, у яких вікна розташовані дуже низько. Якщо штори не засунуті, будь-який перехожий зустрічний-поперечний роззява зможе спостерігати за тим, що відбувається у вашій оселі.
 • Брак світла. Це одна з основних проблем. Бо навіть, якщо квартира розташована на південній стороні, сонячні промені не будуть надходити в квартиру у достатньому обсязі. Незручності додають ще й дерева, які не пропускають світло. А якщо, як в чеських проектах, між вікнами кімнати та вулицею присутній ще й засклений балкон, потрібно бути готовим жити в постійній напівтемряві.
 • Слабке опалення. Якщо з водою у мешканців першого поверху зазвичай проблем не буває, то з опаленням вони якраз виникають досить часто. Найчастіше квартири на першому поверсі дуже холодні. Якщо квартира близько розташована до під’їзних дверей, то при кожному відкриванні та закриванні даної двері холод буде проникати в під’їзд. У разі, якщо двері квартири не утеплені, холод безпосередньо буде проникати в саму квартиру. Також варто відзначити холод, що йде від підлоги, під яким розташований неопалювальний підвал.

Рекомендуємо прочитати ще одну статтю: Оцінка переваг і недоліків квартир на останніх поверхах.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: