Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Як поверховість впливає на оцінку квартири

Пентхаус

Самим поширеним недоліком квартири є розташування на першому та останньому поверхах. Це все прийшло ще з радянського минулого. Люди, які отримували квартири від держави на перших поверхах, постійно страждали від надмірної уваги перехожих. Збільшувався ризик крадіжки через підвищену доступність. Були потрібні додаткові засоби захисту і, як наслідок, додаткові матеріальні витрати. До незручностей проживання на перших поверхах варто віднести також підвищену гучність і проблеми з вогкістю з підвалу.

З появою конкуренції на ринку нерухомості будівельні об’єкти зводяться за високими стандартами і проходять всілякі експертизи. У будинках встановлюється сучасне обладнання, немає проблем з водопостачанням, скрізь є швидкісні ліфти. У деяких нових будинках навіть встановлюються вугільні або зворотноосмотичні фільтри для очищення води, насоси прокачують воду навіть у хмарочосах. Цим можуть скористатися потенційні покупці.

Квартири на перших поверхах можуть продавати дешевше на 30%

В результаті досліджень було з’ясовано, що на ринку квартир масового сегмента різниця в ціні пропозиції між першим і другим поверхом може становить до 30%. Трохи менша різниця в ціні спостерігається в бізнес-класі, квартири на першому поверсі в ньому стоять на 24% дешевше, ніж на другому. Найнижча різниця характерна для преміальних і елітних квартир – всього 1,5%.

В інших дослідженнях можна знайти інформацію про оцінку вартості квартир в сучасних ЖК. На високих поверхах вартість квадратного метра може бути в середньому на 20% вище, ніж у квартирах, розташованих нижче.

Оцінювачі пояснюють таку різницю тим, що в преміум- та еліт- класах перший житловий поверх, як правило, робиться високим. Що відповідає звичайному другому поверху. Тому квартири на перших поверхах фактично нічим не гірше за інші.

А що з верхніми поверхами?

Пентхаус

Ну а покупці квартир на останніх поверхах, як правило, доплачують за гарний вид з вікна. Плюсом можуть бути панорамні вікна, які володіють великими розмірами, пропускають багато світла і займають простір від підлоги до стелі.

При цьому верхні поверхи особливо цінують власники квартир в дорогих будинках. У комфорт-класі середньозважена ціна квадратного метра на нижніх поверхах менша на 7,5% ніж на середніх, та на 14%, ніж на верхніх. У той же час в елітних будинках квартири на нижніх поверхах, в середньому, коштують на 39% дешевше, ніж в середніх і на 49%, ніж на верхніх.

Потрібно відзначити, що бувають варіанти, коли перший або останній поверх майже не відрізняється за вартістю від інших поверхів будинку. Тут все залежить від структури попиту і пропозиції в конкретному районі або для конкретного об’єкта.

Чим дорожчою є житлова нерухомість, тим більше уваги приділяється її видовим характеристикам, обумовленим в тому числі й висотою розміщення поверху. У масовому сегменті різниця в ціні між нижніми і середніми, а також середніми і верхніми поверхами мінімальна. Тоді як в преміум і еліт класах вона, навпаки, суттєва.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: