Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Вплив перепланування квартири в Києві на її вартість

Перепланировка кухня-студио

Питання, пов’язані з переплануванням квартир, в даний час досить спірні і неоднозначні. Багато хто з нас пам’ятає, що ще років десять тому для продажу житла необхідно було викликати майстра БТІ. Цей фахівець приходив на об’єкт нерухомості з метою перевірити, чи немає будь-яких змін в плануванні приміщень. Якщо зміни є, і вони не узаконені, квартиру продати було неможливо. При цьому, як це не дивно, на практиці практично неможливо було домовитися з майстрами БТІ про те, аби вони «закрили очі» на деякі зміни в плані квартири.

Як відомо, не дивлячись на значні темпи будівництва нових будинків, величезна кількість житла досі відноситься до старого житлового фонду. У чому особливість і проблема таких квартир, крім, очевидно, стрімкого зносу несучих конструкцій будівель? На наш погляд основною незручністю для мешканців є те, що “при Союзі” недостатня увага приділялася таким “допоміжним” приміщенням, як передпокій і кухня. Зараз вже забудовники розуміють, що велика кухня і коридор – це значно важливіше, ніж, наприклад, величезна спальня. Тому, бажання багатьох людей зробити узаконену перепланування квартири в Києві виглядає цілком зрозумілим і логічним.

Перепланування та вартість житла.

Ми згадували про техніків БТІ, які ходили по квартирах і перевіряли відповідність фактичного планування квартир технічним паспортам. Зараз таку процедуру скасували. Більш того, технічний паспорт не є обов’язковим документом при нотаріальному переоформленні квартири. Проте, більшість людей не хоче брати на себе ризики і купувати об’єкт нерухомості, де є зміни в планах приміщень.

В практиці оцінки, квартири з переплануванням виглядають більш привабливо для потенційних продавців. У більшості випадків такі будівельні заходи робляться в ході проведення робіт з поліпшення якості внутрішньої обробки. Тому квартири з переплануванням в більшості випадків знаходяться в об’єктивно кращому фізичному стані в порівнянні із звичайним житлом.

Але навіть самі по собі грамотно проведені узаконені роботи по зміні плану приміщень є безумовною перевагою і змінюють вартість нерухомості в більшу сторону.

Перепланування квартири

Перепланування квартири – будівельна частина.

Що можна робити:

 • перенесення перегородок (тільки не несучих стін!) і пророблення в них арок або отворів;
 • практично будь-який демонтаж комор, антресолей і шаф;
 • монтаж міжкімнатних легких перегородок;
 • об’єднання роздільного санвузла в загальний, якщо стіна між ними не є несучою і в ній не проходить вентиляційна шахта.

Що робити не можна (на жаль, деяких людей такі порушення будівельних норм не зупиняють):

 • будь-які маніпуляції з несучими стінами та елементами будівлі;
 • об’єднання кімнат з лоджією (балконом);
 • перенесення так званих «мокрих місць» (унітазів, раковин, ванн);
 • розширення балкона за рахунок зовнішнього простору (вулиці);
 • опалення балкона за допомогою перенесених туди батарей центрального опалення;
 • демонтаж підвіконня між балконом (лоджією) і кухнею (рідше – кімнатою);
 • створення кухні-студії за рахунок об’єднання з кімнатою в однокімнатній квартирі в газифікованому будинку.
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: