Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Чи враховується при проведенні оцінки квартири вартість меблів та побутової техніки?

Крісло та телевізор у порожній кімнаті

“Як оцінювати помешкання: з меблями чи без них?” – це питання є чи не найчастішим з тим, що виникають при проведенні оцінки квартир у Києві. Відомо, що на процедуру визначення ринкової вартості значною мірою впливає мета оцінки, тобто ціль, з якою вона проводиться. Якщо мова йде про квартири, – найбільш розповсюдженими функціями, яку виконує звіт про оцінку, є пред’явлення його у нотаріуса для переоформлення права власності (продаж, дарування, спадщина) та подача документів до суду в ході розподілу майна подружжя при розлученні.

Оцінка квартир для нотаріуса

Якщо експертна оцінка потрібна для пред’явлення у нотаріуса в ході оформлення угоди купівлі-продажу, дарування або права на спадщину, оцінювач визначає лише вартість нерухомого майна з невід’ємними поліпшеннями. Під поняттям «невід’ємні» маються на увазі такі поліпшення, забирати які при продажу є недоцільним. По-перше, мова йде про внутрішнє оздоблення квартири. Зрозуміло, що навіть найкоштовніші шпалери чи керамічну плитку знімати щоб використати вдруге не доцільно. По-друге, під такими поліпшеннями може матись на увазі така побутова техніка, як супутникова антена або кондиціонер, витрати на монтаж (демонтаж) яких часто перевищують вартість самого обладнання. Суперечливим питанням із точки зору оцінки житла є врахування (або не врахування) вартості вбудованої кухні, зокрема й побутової техніки, яка входить до неї.

Розділ майна при розлученні подружжя

Якщо з проведення незалежної оцінки необхідно для розподілу майна (наприклад, при розірванні шлюбу), то у більшості випадків вартість самої квартири визначають окремо від вартості меблів та побутової техніки. Такий розподіл обумовлений різницею у методах розрахунків ринкової вартості різних видів майна. Для отримання інформації щодо того, за якими критеріями проводять оцінку житла, радимо звернутись до статті “Як Ви визначаєте вартість квартир?”

Для визначення вартості побутової техніки та меблів використовують зовсім інші підходи та методи. Окрім того, навіть дозвільні документи на проведення оцінки нерухомості, обладнання (побутової техніки) та іншого майна різняться між собою.

Таким чином, оцінка майна, що не відноситься до нерухомого, є окремим завданням для оцінювача. Для виконання цього завдання формується перелік побутової техніки та меблів, що мають бути оцінені. У рамках такої роботи дуже часто замовляють також і оцінку автомобілів, якщо вони спільним майном і є предметом суперечки. Необхідно враховувати, що нерухомість зазвичай є найдорожчим активом, проте із точки зору визначення вартості робота з оцінки меблів є більш складною та, відповідно, дорожчою за оцінку нерухомого майна. Більш докладну інформацію щодо такої роботи радимо отримати, завітавши на сторінку «оцінка обладнання».

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: