Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Підводні камені при покупці будинку – на що звернути увагу

Тривимірний макет житлового будинку з меблями

Придбання приватного будинку за містом є вкрай важливим і відповідальним рішенням. Недосвідчений покупець може зіткнутися з безліччю «підводних каменів» і несподіваних проблем. Всі нюанси при покупці будинку можна умовно розділити на дві категорії:

  1. Місце розташування і стан будинку.
  2. Документальне оформлення права власності на нерухомість (як на сам будинок, так і на прилеглу земельну ділянку).

Покупка будинку це важливий крок, на якій часом буває складно зважитися. Однак, якщо людина хоче жити в заміському будинку, то в процесі самостійної оцінки будинку вона повинна звернути особливу увагу на деякі деталі.

Оцінюємо місце розташування будинку

Багато покупців свідомо вибирають заміські будинки так, щоб вони були розташовані якнайдалі від міста. Однак варто пам’ятати, що якщо у сім’ї є діти, то необхідно вибирати будинок так, щоб їм було зручно добиратися до найближчого садка або школи. У разі, якщо вони будуть розташовані далеко, то дітей доведеться возити і забирати батькам.

Крім цього слід враховувати і наявність іншої інфраструктури поблизу з будинком. Наприклад, було б непогано, якщо поруч з будинком були б розташовані магазини. Також слід дізнатися про те, наскільки близько будинок розташований від зупинок громадського транспорту.

Також слід брати до уваги дорожнє покриття, по якому доведеться щодня їздити, а також освітлення вулиць.

Огляд будинку зсередини

Природно, перед покупкою потрібно ретельно оглянути будинок зсередини. Слід звернути увагу не тільки на планування, але і на якість ремонту. А також на матеріали, які використовувалися для внутрішнього оздоблення. Слід пам’ятати, що експертний висновок про якість оздоблення може видати тільки профільний фахівець. Саме тому найкраще звернутися в компанію, яка надає послуги комплексного оцінювання нерухомого майна.

Однак спершу можна оглянути будинок і самостійно. Якщо в будівлі сподобається планування, то тоді вже можна замовляти послуги оцінювача, який зможе точно сказати, наскільки якісний ремонт був зроблений.

Всередині будинку слід вивчити всі кімнати і додаткові приміщення, якщо такі є. Особливу увагу необхідно звернути на плавність відкриття і закриття дверей і вікон. Якщо для закриття необхідно докласти зусиль, то це тривожний знак. Адже це може свідчити про усадку фундаменту. Дана проблема нерідко призводить до виникнення тріщин або навіть руйнування будівлі.

Детально вивчіть склопакети на наявність вологи всередині. Також необхідно зрозуміти, наскільки якісно зроблені укоси і підвіконня, чи немає протягів.

Слід ретельно оглядати підлогове покриття, яке повинно бути рівним, без явних дефектів або тріщин.

Власника будинку можна попросити відкрити воду, включити систему опалення, оглянути газову піч. В туалеті слід оглянути труби на наявність патьоків, а також зрозуміти, наскільки швидко стікає вода у ванній і унітазі. У разі, якщо водопровідні труби виведені в вигрібну яму або септик, то необхідно вивчити і їх. Якщо септик або яма заповнені більш, ніж на 2/3, то це може свідчити про неправильну систему дренажу. Надалі з цим можуть виникнути серйозні проблеми.

Оцініть візуально товщину зовнішніх стін. Адже саме вони зберігають тепло всередині будівлі. Також слід пам’ятати про те, що несучі конструкції є основою будинку. Вони утримують дах і все перекриття. Мінімальна товщина зовнішньої несучої стіни становить 380 мм (півтора цегли). Однак якщо будівля побудована за монолітно-каркасною технологією, то стіна може бути тонше.

Вивчення горища і підвалу

Слухове вікно на даху

Горище і підвал в будинку обов’язково повинні бути сухими, без запаху або явних слідів цвілі. Висока вологість в підвальних приміщеннях вкрай негативно впливає на мікроклімат у всій будівлі. При огляді горища слід звернути увагу на якість перекриттів. Дах не повинен протікати, а в приміщенні повинна бути хороша вентиляція. Також перекриття на горищі повинні бути утеплені. У разі, якщо для утеплення використовується мінвата, то вони обов’язково повинні бути накриті спеціальною плівкою.

Зовнішній огляд будівлі

При зовнішньому огляді будинку необхідно переконатися, що немає ніяких тріщин або дефектів конструкції. Якщо будинок покритий сайдингом або виконаний за технологією навісного вентильованого фасаду, то неозброєним поглядом не можна побачити дефекти. Тому в такій ситуації необхідно звертатися в оціночну компанію, фахівці якої зможуть оцінити стан будинку.

Вимощення повинно бути зроблено по периметру всього будинку. Адже саме воно гарантує захист фундаменту, а також довговічність всього будинку. Система відведення дощової води повинна працювати так, щоб грунт поруч зі стоком не був розмитий.

Необхідно звернути особливу увагу на джерело водопостачання. У разі, якщо водопостачання в будинку централізоване, то слід оцінити водопровід. Якщо вода надходить з джерела, то детально перевірте його, ознайомтеся з паспортом даного об’єкта.

Якщо на ділянці є інші споруди, то їх також слід оцінити. Безсумнівною перевагою буде наявність гаражу, сараю або інших споруд. Проведіть оцінку землі. Якщо на ділянці немає саду, то це не проблема. Зараз в усіх садових центрах можна придбати п’яти-шестирічні дерева, які будуть приносити плоди вже наступного сезону після посадки. А ось верхній шар грунту слід вивчити. Якщо він в основному складається з піску або глини, то в майбутньому доведеться завозити на ділянку родючий грунт.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: