Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Ми хочемо орендувати приміщення, для цього нам потрібна оцінка. Оцінювач визначає вартість приміщення або розмір орендної плати?

Спортзал в школе

Незалежна оцінка як послуга має на меті визначення ринкової вартості. Розмір орендної плати визначається лише у виняткових випадках, як правило, для пред’явлення в суді, якщо предметом спору є розмір недоотриманого прибутку від можливої здачі нерухомості в оренду. Наприклад, якщо хтось незаконно прожив у квартирі рік, розмір збитків власника можна порахувати як недоотриманий прибуток, тобто як суму можливих орендних платежів за квартиру за цей період часу.

В абсолютній більшості випадків питання, винесене в заголовок статті, виникає при здачі в оренду державного або комунального майна. Результатом проведення оцінки комунального майна також є величина його ринкової вартості. А розрахунок розміру орендної плати регламентується відповідними методиками, і залежить від вартості приміщення та його майбутнього цільового використання. Розрахунок орендної плати проводять не оцінювачі, а відповідні державні (комунальні) органи (або підприємства). У методиці наведені коефіцієнти переходу від ринкової вартості нерухомості до величині річної орендної плати за неї в залежності від виду діяльності, під який приміщення передається в оренду.

Наприклад, коефіцієнт для офісних приміщень становить 0,18. Це означає, що якщо приміщення коштує 1 млн грн, то річна орендна плата становитиме 1 млн * 0,18 = 180 тисяч на рік або 15000 грн в місяць. Мінімальними коефіцієнтами характеризуються види діяльності, пов’язані з наданням побутових послуг населенню: ремонт одягу, взуття чи побутової техніки, діяльність перукарень, пралень тощо. Саме тому в більшості випадків комунальне майно передається в оренду саме під таке цільове призначення. (Адже під інші види діяльності часто вигідніше орендувати майно у приватних власників).

З методикою розрахунку величини орендної плати, зокрема з галузевими коефіцієнтами за видами діяльності, можна ознайомитися тут.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: