Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Як оцінити вартість несправного обладнання

Оценка неработающего оборудования

Досить часто перед оцінювачами стоїть завдання проведення оцінки основних засобів, до складу яких входить обладнання найрізноманітніших видів. Частина цього майна може перебувати в неробочому стані. Як визначити вартість таких активів?

Ми вже писали статтю про те, як визначається вартість обладнання, що було у використанні. Найчастіше на першому етапі підбирається новий аналогічний актив, наприклад, верстат або виробнича лінія. Після того, як ми визначилися з вартістю нового об’єкта, необхідно якимось чином врахувати накопичений знос нашого обладнання і, відповідно, знизити вартість нового об’єкта на цю величину накопиченого зносу.

Якщо обладнання більш-менш сучасне, зазвичай не викликає великих труднощів знайти пропозицію щодо продажу нового об’єкта з точно такими ж або схожими характеристиками. Питання полягає лише в тому, як правильно визначити саме фізичний знос активу. Особливо якщо він знаходиться в неробочому стані.

Алгоритм визначення вартості непрацюючого обладнання

Наприклад, нам необхідно оцінити вартість поліграфічного або ріжучого обладнання, яке знаходиться в неробочому стані. Послідовність дій може бути наступна:

  1. Визначаємо вартість нового аналогічного поліграфічного або ріжучого верстата.
  2. Звертаємося до спеціалізованого сервісного центру з ремонту обладнання даного типу. Такі сервісні центри легко знайти в Інтернеті. Просимо надіслати фахівця для проведення діагностики обладнання та визначення вартості його ймовірного ремонту. Результати діагностики просимо оформити у вигляді комерційної пропозиції на ремонт.
  3. Маючи дві величини вартості: нового обладнання та відновного ремонту, можна в першому наближенні прикинути вартість нашого активу як різницю цих двох величин. Однак, такий результат може служити лише орієнтиром, оскільки ясно, що нове обладнання краще та дорожче за відновлене устаткування.
  4. Зрозуміти реальну ринкову вартість б/в обладнання (в тому числі й такого, що потребує ремонту) допоможуть зрозуміти ті ж фахівці сервісних центрів. Як правило, такі компанії спеціалізуються не тільки на сервісному обслуговуванні, але і продажу нового та вживаного обладнання.

А як на практиці?

У практиці проведення оцінки устаткування складність представляє визначення ринкової вартості багатофункціональних дорогих верстатів і виробничих ліній. Для таких активів не завжди виявляється можливим знайти адекватний прайс-лист як на нові, так и на вживані об’єкти. Та й фахівців з ремонту подібній техніці небагато.

Однак підприємства, які використовують такі основні засоби, завжди співпрацюють з сервісними центрами та обслуговуючими компаніями з ремонту саме цього виду обладнання. Тому, якщо частина активів, що підлягають оцінці, знаходиться в неробочому стані, ми просимо замовників самостійно звернутися в спеціалізований сервісний центр. І чекаємо в результаті висновок про технічний стан обладнання та комерційну пропозицію на проведення ремонтно-відновлювальних робіт.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: