Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИЩо краще: побудувати будинок або купити готовий

Житловий будинок в полі

Готовий будинок

Альтернатива будівництву власного житла з нуля – покупка готового будинку. Зробити її можна різними способами:

 • придбати новий котедж, збудований з метою продажу;
 • купити вторинне житло;
 • придбати старий будинок і відремонтувати або реконструювати його.

У кожного із способів свої переваги і недоліки.

Купівля вторинного житла

Розберемо, що дешевше: купити або побудувати будинок на прикладі покупки вторинного житла.

Складність покупки такого житла в пошуку варіанту, відповідного за всіма параметрами: розташуванню ділянки, станом документів, плануванні, станом самої будови. Купуючи чийсь будинок, ви ризикуєте бути обдуреним ріелторами або самими продавцями. Щоб цього не сталося:

 1. Уважно оглядайте вподобаний варіант.
 2. Шукайте недоліки, які вам доведеться усувати за свій рахунок.
 3. Зверніться до фахівця для оцінки житлового будинку.
 4. Переконайтеся в тому, що у будівлі є гідроізоляція, хороший фундамент, немає тріщин в стінах і видимих дефектів, дотримані терміни усадки (якщо будинок з клеєного бруса або профільованого), не тече дах.
 5. Не соромтеся відвідати заміський котедж, що сподобався, ще раз.

Купівля старого будинку

Старий будинок

Вибираючи, що краще: побудувати будинок або купити готовий, потенційні власники нового житла розглядають компромісне рішення – придбання старого будинку.

Плюс такої покупки в тому, що заселитися в куплену нерухомість можна відразу по мірі накопичення коштів вести ремонт/перебудову житла. Кошти, зекономлені на купівлі старого житла, підуть на його перебудову і відновлення.

Мінуси:

 • Сумнівна економія. Ви ризикуєте зіткнутися з тим, що будівлю простіше знести і на його місці вибудувати нову.
 • Вічне будівництво. На ремонт і перепланування житла «у міру накопичення коштів» йде багато часу.
 • Розглядаючи покупку старого житла, уважно вивчайте запропоновані варіанти, особливо стан будови.

Перевага – економія часу. Придбавши готовий будинок, новий власник може вселитися в нього, провівши лише невеликі оздоблювальні роботи (за умови, що купується не старе житло, а будова в хорошому стані) або зовсім обійшовшись без них, якщо переїхати в нове житло потрібно терміново.

Особливості вже побудованого житла

Купуючи готове житло можна не турбуватися про необхідність прокладки водопроводу, каналізації. Більшою мірою це стосується житла за містом в районах, де немає централізованого водопостачання та водовідведення.

Купівля готового будинку дає можливість вибору району. Придбати будинок можна у вже заселеному районі, в котеджному селищі, де вже є налагоджена інфраструктура, видно рівень контингенту, що населяє його.

Великий вибір готових заміських будинків. Оскільки багато з них зводяться на продаж, можна знайти готову реалізацію практично будь-якого проекту.

Проте є й недоліки. Купити новий будинок недовго, однак довго потрібно його шукати. Високі ціни, високі вимоги покупця, не в порядку документи на нерухомість або ж вона є заставним майном – далеко не повний ряд причин, за якими покупка будинку може зайняти невизначену кількість часу.

Необхідність враховувати особливості та правильно оцінити земельну ділянку, на якій розташований будинок. Важливими умовами є наявність площі для гаража, рельєф ділянки, геологічні умови місцевості (чи немає тріщин в землі, ознак зсувів, просідання грунту).

Необхідність переробляти куплене житло під себе. Варіант, коли куплене житло повністю відповідає побажанням нових власників, вкрай рідкісний. Практично завжди нових господарів не влаштовує внутрішнє оздоблення, планування. Після довгих пошуків ідеалу, багато покупців зупиняються на компромісному варіанті, перебудовуючи його в процесі експлуатації.

Приховані недоліки. Часто “нюанси” купленого житла виявляють себе задовго після того, як завершена угода. Наприклад, купивши будинок влітку, взимку можна дізнатися, що опалювальна система несправна, тобто не дає потрібну кількість тепла, а на її роботу потрібно багато фінансових коштів. Навесні сюрпризом може стати вогкість в будинку, поява цвілі. Нерідко продавці роблять хороший косметичний ремонт, щоб приховати всі недоліки, а покупець набуває красиву «картинку» не підозрюючи, з чим він може зіткнутися в доступному для огляду майбутньому.

Навіть якщо готовий будинок побудований з низькоякісних матеріалів, його покупка новому власнику може обійтися дорожче будівництва власного будинку. Ніхто з продавців не стане зізнаватися в тому, будівництво двоповерхового будинку з бруса велося з деревини з природною вологістю, а не з бруса якісної просушування. Або в тому, що для фундаменту використаний бетон більш дешевих марок.

Розбираючись в тому, що дорожче побудувати будинок самому або купити вже готовий, важливо також враховувати переваги і недоліки будівництва власного заміського житла.

Будівництво власного будинку

Оцінка будинків

Це надійний спосіб придбати власне затишне житло, в якості та надійності якого ви будете впевнені. Що вигідніше: побудувати будинок або купити готовий підкажуть плюси і мінуси приватного будівництва. Якщо ви не готові платити за старе житло, займатися усуненням чужих будівельних помилок або витрачати час, кошти і сили на пошуки ідеального готового варіанту… Купуйте ділянку і починайте будувати власний будинок!

Переваги будівництва «з нуля»

Широкий вибір ідей і маса можливостей для їх реалізації. Якщо почати з вибору ділянки, а не зациклюватися на тому, яким буде новий будинок, ймовірність того, що нове житло вийти ідеальним багаторазово зростає. Вибравши ділянку з урахуванням його геологічних, географічних і естетичних якостей можна приступати до розробки типового або індивідуального проекту.

Контроль якості будівництва на кожному етапі. Хто будуватиме і з чого вирішує господар майбутнього будинку. Довіривши будівництво будинку з клеєного бруса з еркером професіоналам, і вибравши якісний матеріал, можна бути впевненим в тому, що підсумок будівництва буде відповідати очікуванням і готове житло буде насправді добротним, затишним і красивим, без подальших переробок і ремонтів.

Поетапне фінансування. Наприклад, будівництво двоповерхового будинку з бруса, вимагає обов’язкового обліку процесу усадки і перерв в будівництві, тривалістю від трьох-шести місяців до року. За цей період є час зібрати якусь частину суми, яку можна використовувати на подальше будівництво. Зведення будинків з черепашнику або газобетону також вимагає часу на усадку фундаменту. Поетапне будівництво дозволяє не влазити в борги, не брати кредитів, а вести процес зведення житла в міру надходження коштів.

Недоліки будівництва нового будинку

 • Процес будівництва може затягнутися на кілька років.
 • Додаткові витрати на наймання будівельників.
 • Імовірність “зіткнутися” з недобросовісними будівельниками.
 • Імовірність подорожчання будівництва. Інфляція зачіпає всі сфери в країні, в тому числі і будівельний ринок. Будматеріали, розцінки на будівельні та оздоблювальні роботи поступово можуть дорожчати, підвищуючи підсумкову ціну будівництва.

Що дешевше побудувати будинок або купити?

В середньому вартість готового житла на 25-30% перевищує вартість будівництва власного будинку.

З огляду на, що за покупку житла всю вартість нерухомості потрібно викладати відразу, відповідь на питання що ж робити: купити або побудувати заміський будинок, для багатьох стає очевидним. Доступніше буде будувати його, за умови ретельного підходу до вибору проекту, будівельної бригади, обґрунтованого підходу до вибору будівельного матеріалу, а також самостійного контролю кожного етапу будівництва. Якщо майбутній власник житла не компетентний в питаннях будівництва, можна делегувати свої повноваження з контролю компетентній людині.

Висновок

Чи вигідно будувати будинок або краще купити його, залежить від багатьох факторів. Якщо вийде купити новий будинок у відмінному стані, який колишні господарі будували не для продажу, а для себе вкладаючи в нього душу, але в силу обставин вирішили продати, то таке придбання можна однозначно назвати вигідною покупкою, особливо, якщо вартість житла була відносно доступною. Вигідним можна назвати і будівництво будинку, якщо підходити до цього процесу з розумом.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ