Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Оцінка землі та будинку оформлюється окремими документами?

Оценка дома без оценки земли

Експертна оцінка землі та оцінка будинку, який на ній розташований, у більшості випадків оформлюється двома окремими документами (звітами про оцінку). Це пов’язано в першу чергу з тим, що правовстановлюючі документи на земельну ділянку і на споруди на ньому є різними. Нам у практиці зустрічались документи на домоволодіння вцілому, де немає документального поділу не землю та будови, але це швидше виняток, аніж правило.

Крім того, необхідність оформляти розрахунки по землі та по будинку окремими звітами обумовлена особливостями ліцензування професійної оціночної діяльності. Оцінка землі проводиться на підставі ліцензії, яку видає Держкомзем. Хоча ці ліцензії вже де-юро скасовані, однак де-факто нотаріус часто вимагає, щоб така ліцензія була підшита під документи. Оцінка нерухомості, яка розташована на ділянці, проводиться на підставі сертифіката суб’єкта оціночної діяльності (видається Фондом держмайна). Тобто при, наприклад, продажу житлового будинку, у нотаріуса укладаються одночасно два договори: по землі й по будовах. При цьому для оформлення кожного з них потрібен окремий пакет документів, у тому числі і звіт оцінювача.

Окрема історія з визначенням ринкової вартості для пред’явлення в суді. У деяких випадках не вимагається поділ вартості будинку та вартості землі, а визначається вартість домоволодіння вцілому. У такій ситуації оцінювач може зробити загальний звіт, де буде вказана вартість всього об’єкта (в якості прикладу можна навести оцінку майна при розлученні, коли одна зі сторон суперечки повинна компенсувати іншій долю в вартості майна. Але буває і так, що предметом спору є тільки сама будівля, наприклад, якщо при тому ж розлучення з’ясувалося, що земельна ділянка була придбана ще до укладення шлюбу, і право власності на нього не заперечується, а предметом судового розгляду є лише нерухоме майно, яке подружжя побудувало, перебуваючи у шлюбі.

Таким чином, відповідь на питання про оформлення результатів визначення вартості земельних ділянок і будинків залежить від того, для чого потрібна експертна оцінка. Більше інформації щодо питання, яке винесено у назву статті, можна отримати в статті про те, чи обов’язково потрібна оцінка землі при проведенні оцінки будинку.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: