Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Класифікація логістичних складів (A, B, C, D)

Логистический склад: Киевская обл., Киево-Святошинский р-н, с. Белогородка

Складські приміщення бувають самих різних типів. Вони можуть відрізнятися за розмірами, функціями, конструкційним особливостям, показниками автоматизації діяльності, способу складування. Склад може виступати в якості елемента переміщення виробничих товарів (сировинні склади, склади з виробленою продукцією, складські приміщення особливого призначення і т.п.) або бути елементом логістичного ланцюга.

Зокрема у Києві та Київській області пропонуються в оренду логістичні склади найрізноманітніших характеристик і, відповідно, під різний бюджет орендаря. На що ж звернути увагу при виборі складського приміщення та оцінці нерухомості цього виду?

В ході ринкового розвитку найпопулярнішою стала систематизація складів, яку представила компанія Swiss Realty Group. Система класифікації спирається на технічні характеристики приміщень, ступінь розвитку інфраструктурних елементів, інженерні комунікації. В даний час склади діляться на чотири класи: «A», «B», «C» та «D».

Клас A

Зараз всі види нових складів будують, враховуючи особливості їх експлуатації. Місце розташування, внутрішнє оздоблення і встановлені технічні засоби в таких приміщеннях повинні відповідати всім нормам логістики, включаючи:

 • розташування недалеко від транспортних розв’язок;
 • розміщення будь-яких видів продукції;
 • гарні показники товарообігу;
 • збереження і безпека зберігання продукції.

Складські приміщення також повинні відповідати таким вимогам:

 1. Знаходитися поблизу магістралей. Доступ на склад повинен бути зручним, а під’їзд повинен здійснюватися безпосередньо з головної дороги або ж з траси, яка не є головною, проте відповідає необхідним критеріям.
 2. Приміщення повинні мати один поверх, бути однооб’ємними. Склад повинен мати високу стелю. Це необхідно для комфортної та безпечної установки стелажів і обладнання, включаючи автоматизовані багатоярусні системи стелажів.
 3. Підлоги повинні бути плоскими, на них в обов’язковому порядку повинно бути нанесено покриття проти осідання пилу та бруду, яке забезпечить комфортне пересування для маніпуляторів.
 4. Завдяки тому, що в початковому проекті приміщення передбачені високі показники навантаження на підлогу, можна встановлювати стелажі максимально високого рівня.
 5. Опорні колони повинні бути розташовані якомога рідше. Це необхідно для більш зручного розміщення товарів і комфорту роботи на складі.
 6. На 1 км2 потрібні як мінімум одні ворота для навантаження і вивантаження продукції.
 7. На складі повинна бути встановлена протипожежна система і сигналізація.
 8. Потрібне опалення.
 9. Необхідні повністю автономні інженерні системи, що забезпечують водопостачання та водовідведення, а також теплопостачання.
 10. На складських воротах повинна бути можливість встановити спеціальні гідравлічні апарелі та докшелтери.
 11. Територія поблизу складу (госпбудівлі, внутрішні доріжки, місця під парковку автомобілів, місця для розвороту машин, зелені зони), повинна становити як мінімум 40 відсотків від загальної території комплексу.
 12. Зовнішній вигляд складу повинен бути презентабельним, встановлені сучасні склопакети, проведена зовнішня обробка будівлі.

клас A–

До даної категорії відносяться реконструйовані споруди, віком 20-30 років. Для реконструкції таких будівель повинні були використовувати сучасні будматеріали і технології. Вимоги до таких складів майже такі ж, як і до складів A класу, крім розташування. Вони нерідко розташовуються на околицях міст, в промислових районах. Вимоги для даної категорії наступні:

 1. Склад має бути зведений не пізніше, ніж у 1970-80 роках.
 2. Будівля повинна бути капітальною, найчастіше одноповерховою, з металевим або залізобетонним каркасом.

Клас B+

До даної категорії можна віднести нові склади, які за кількома критеріями не можуть бути класифіковані, як будівлі класу A. Наприклад, може бути встановлено мало воріт для навантаження і розвантаження, під’їзд може бути некомфортним тощо. Такі склади повинні бути побудовані з початку 90-х років минулого століття.

Клас B

Склади, які були зведені ще до Перебудови. Враховуючи період, коли будівлі були побудовані, для їх комфортного використання необхідна незначна модернізація. Приміщення відноситься до даної категорії, якщо

 1. було побудовано в 1970-80-х роках;
 2. це капітальна будова з залізобетонним каркасом з одним або більше поверхами;
 3. в приміщенні є опалення;
 4. стелі висотою не менше 6-9 м;
 5. підлога повністю з бетону;
 6. підключена протипожежна сигналізація і встановлені пожежні рукави;
 7. встановлена крита рампа або пандус для відвантаження і навантаження продукції.

Клас C

До даної категорії можна віднести споруди, які раніше були виробничими будівлями, автопарками або базами. Головним критерієм є те, що спочатку будівля не планувалося як склад. Для експлуатації таких приміщень необхідно вкласти серйозні фінансові інвестиції, адже потрібно перепланування і практично повна модернізація. До даного класу належать споруди, які:

 1. були побудовані з початку 1950-х років;
 2. є капітальними, з будь-якою кількістю поверхів і надійною конструкцією із залізобетону;
 3. мають стелі висотою 7-18 м;
 4. підлогове покриття може бути як з бетону, так і з простого асфальту;
 5. з встановленою протипожежною сигналізацією і системою гасіння;
 6. мають недостатню кількість воріт;
 7. знаходяться в промислових районах великих міст.

Склад у старій виробничій будівлі

Клас C–

До даної категорії відносяться застарілі будівлі, які знаходяться в поганому стані. Для того, щоб такі будівлі можна було використовувати в якості складів, необхідно повністю їх перебудовувати і оновлювати. Для таких будівель характерно:

 1. Зведення в 30-80-х роках ХХ сторіччя.
 2. Капітальний залізобетонний каркас, один або кілька поверхів.
 3. Система централізованого опалення приміщення.
 4. Середня висота стель становить 4-5 м.
 5. Підлога може бути асфальтованою або повністю бетонною.
 6. Рампа або пандус для навантаження і відвантаження продукції може бути як відкритим, так і критим.
 7. Розташування в промислових районах.
 8. Невелика прилегла площа, мало місця під парковку і розворот автомобілів.
 9. Морально застарілі та зношені протипожежні та охоронні системи.

Клас D

До даної категорії можна віднести всі споруди, які не відповідають критеріям складського приміщення. Наприклад: підвал, неопалювальний ангар тощо. Дані спорудження нерентабельно модернізувати. Набагато вигідніше просто знести таку будівлю, а на її місці побудувати нове.

Споруди даного класу можна використовувати виключно для низько обігової продукції, якій не потрібні особливі умови. Наприклад, матеріали для промвиробництва, ПММ, вироби з гуми, металу або пластику тощо.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: