Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Яка різниця між оцінкою для продажу та оцінкою для дарування квартири

Оцінка для дарування або продажу

Невелика історична довідка

Більшість учасників ринку нерухомості пам’ятають, що в 2013му рокі уряд Азарова запустив масштабну корупційну схему під назвою «податкова оцінка». Афера полягала у тому, щоб результати проведення незалежної оцінки оціночні компанії вносили у спеціально створену для цієї мети базу даних. Під лозунгами боротьби з оцінювачами, які не якісно виконують свою професійну діяльність, була схована звичайна монополізація ринку. Доступ до бази даних мали тільки «свої» фірми, яких було всього 12 на всю Україну. Ціни на оцінки квартир в Києві на той час злетіли в середньому у п’ять разів, а на оцінку житлових будинків могли досягати й десятків тисяч гривень. (!) Зараз це може здаватись фантастикою, але було саме так: або плати таку ціну, або не будеш мати можливість продати майно. Ціна послуги з оцінки нерухомості формувалась в залежності від приблизної вартості цієї нерухомості, орієнтуючись на яку автори схеми робили висновок про те, скільки можливо отримати за оцінку з замовника: дорожче майно, – дорожче оцінка.

Для реалізації цієї афери окрім бази даних була зроблена також так звана «Програма», яка і проводила оцінку вартості нерухомості. При цьому в результаті роботи вона надавала зависокі значення, які не можливо було вважати ринкової вартістю. Такий підхід надавав аферистам по-перше можливість обґрунтувати доцільність існування схеми додатковим наповненням державного бюджету, а по-друге – наповнення власних кишень хабарами лише за відображення у звітах про оцінку реальної (не завищеної) ринкової вартості майна. А для того, аби отриманий завищений результат було не можли оскаржити (мотивуючи тим, що на ринку немає таких цін) замість ринкової була запроваджений такий вид вартості як “оціночна вартість”.

Особливості оформлення оцінки для продажу та дарування нерухомості

Чому ми згадали про цю корупційну схему, якщо вона вже давно знищена? Справа в тому, що після її існування залишились деякі атавізми у вигляді реєстрації звітів у базі даних (доступ до якої тепер надали всім охочим проводити оцінку для цілей оподаткування) та “оціночної вартості”. У таблиці нижче наведено різницю у особливостях оформлення звітів про експертну оцінку.

Пред’явлення у судіДарування найближчому родичуПродаж або дарування НЕ найближчому родичу
Реєстрація у базі даних ФДМУнінітак
Вид вартості ринковаринковаоціночна
Формулювання мети оцінки“для пред’явлення у суді”“для оформлення договору дарування”“для цілей оподаткування”

Зверніть увагу, що законодавством чітко врегульовано, як правильно потрібно оформлювати оцінку нерухомості для дарування найближчому родичу. Проте деякі нотаріуси вважають, що в цьому випадки потрібно визначати оціночну вартість та проводити реєстрацію звіту у базі даних ФДМУ, мовляв, про всяк випадок. Якщо так, ми рекомендуємо або переконати їх дотримуватися вимог законодавства, або просто звернути до іншого, більш компетентного та грамотного нотаріуса. Це дозволить по-перше провести операцію дарування нерухомості законним способом, а по-друге позбавить Вас від зайвих витрат, адже, як вже зазначалося вище, реєстрація звіту – послуга платна й досить дорога.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: