Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Цікаві факти про хрущовки

Хрущовки у Києві

Коли ми шукаємо квартиру на вторинному ринку житла, значна кількість недорогих пропозицій припадає на житло в «будинках хрущовського періода забудови», тобто в так званих «хрущовках». Важко уявити собі, що скоро їх не буде. Принаймні розмови про це йдуть в Києві останні років десять. Разом зі старими будинками відійде у минуле величезний пласт нашого життя: зелені двори з бабусями біля під’їздів, столами, на яких з настанням теплих днів грали в шахи та доміно. Прощаючись з п’ятиповерхівками назавжди, згадаємо, як вони з’явилися.

1. Вони не наші

Після другої світової війни в СРСР тричі приїжджав творець панельного домобудівництва Раймон Камю. У компанії Camus і купили схему виробництва масового житла, яку радянські архітектори потім трохи переробили.

2. Їх почав будувати не Хрущов

Перші експериментальні масові будинки почали будувати в СРСР в ще в 1948 році. Будинки були чотириповерховими і мали металевий каркас, від якого згодом вирішили відмовитися – несучі панелі були дешевше.

3. Будували дуже швидко

В середньому на зведення будинку вистачало 12 діб. Деякі будівельники йшли на рекорд: існує інформація, щодо однієї бригади, яка вклалася в комплексне будівництво будинку за п’ять днів.

4. Вони є не тільки у Франції

Хрущовки в Японії

Вам ці однакові будиночки нічого не нагадують? Це Японія! Квартали дешевого соціального житла, яке почали будувати в 1950-х, коли жителів зруйнованих війною будинків терміново треба було кудись переселяти.

5. Хрущовку придумав сталінський архітектор

Одним з перших ідею п’ятиповерхівок почав розробляти відомий на той час архітектор Борис Иофан. А реалізацією займався інженер Віталій Лагутенко. Саме він став автором першої масової серії К-7. Що цікаво – це дідусь соліста групи «Мумій Троль» Іллі Лагутенко.

6. Доведеться знести десяту частину всього житла

У СРСР було побудовано близько 290 мільйонів квадратних метрів житла в хрущовках, що становить майже 10 відсотків всього житлового фонду тієї країни.

7. Чому п’ять?

П’ять поверхів – за медичними нормами максимум для будинку без ліфта. За легендою, Хрущов, підписуючи документи, буркнув: «Нехай ходять пішки». За іншою легендою, сам він, прибувши на будівництво, на п’ятий поверх так і не піднявся.

8. Жили скромно

У документальному фільмі 60-х років головний архітектор Москви Йосип Ловейко запевняє майбутніх новоселів, що на 14 квадратних метрах (площа загальної кімнати в двійці) легко розмістити меблі для сім’ї з чотирьох осіб.

9. Вони б простояли ще півстоліття…

Як народився міф про те, що розрахунковий термін життя п’ятиповерхівок – 25 років? В нормативах він не відстежується. В розрахунках конструкцій – теж. Дослідження великопанельних конструкцій показали, що вони розраховані на термін не менше 100 років…

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ