Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Продаж квартири: як не стати жертвою обману брокерів

Брокер показує квартиру покупцям

В даний час вважається, що продати квартиру без посередника практично неможливо. Саме тому зараз більшість людей, які бажають продати квартиру, звертаюся за допомогою до ріелторів.

Варто розуміти, що основною метою брокера є укладення угоди з метою отримання своїх комісійних. Тому посередники роблять все, щоб продаж був здійснений саме завдяки їм. Зазвичай ріелтор бере п’ять відсотків за свої послуги, а це досить пристойна сума. Щоб роздобути свій відсоток, посередники готові практично на все, навіть на обман клієнтів. Розглянемо найпоширеніші схеми і виверти посередників.

Несправжні оголошення

Як в мережі, так і на стовпах, біля під’їздів можна часто зустріти оголошення, в яких йдеться про покупку квартири для себе. Людина, яка бажає продати квартиру, дзвонить по оголошенню в надії, що зв’язується з реальними покупцями. Однак насправді такі оголошення найчастіше є просто приманкою посередника, який хоче набити собі клієнтську базу.

Завдяки такому виверту брокер просто шукає квартири, після чого пропонує їх іншим людям. Щоб ріелтор не обдурив, варто бути вкрай уважним і не реагувати на такі оголошення.

Як ріелтори збивають ціну

Щоб продати квартиру якомога швидше, посередники використовують найрізноманітніші способи. Наприклад, ріелтор може прийти з потенційними клієнтами, щоб показати їм квартиру. Покупцям все подобається, вони хочуть придбати квартиру і навіть пропонують аванс. Але ось вартість для них злегка висока, тому вони просять трохи скинути.

Природно, власник нерухомості погоджується, адже це реальний покупець. І поступається, наприклад, з 45 до 42 тисяч. Потім ріелтор каже, що можна зустрітися завтра для передачі авансу і підписання всіх паперів. Тільки ось на наступний день виявляється, що покупці відмовилися, знайшли варіант трохи краще або просто передумали.

Насправді не було ніяких покупців, які передумали. Насправді посередник просто перевіряв, наскільки ви готові знизити оцінку своєї квартири. Після цього ріелтор буде пропонувати вашу нерухомість за нижчою вартістю. А, якщо вже справжні покупці захочуть торгуватися, то ціну доведеться знижувати ще. Все це робиться для того, щоб якомога швидше продати квартиру і отримати комісійні. Тільки от від дій таких недобросовісних ріелторів страждають саме продавці квартир.

Посередник знижує вартість без відома продавця

Це досить популярний метод, яким користуються ріелтори. Наприклад, посередник знаходить оголошення про продаж квартири. Після цього він розміщує таке ж оголошення зі своїми контактами, але з ціною, яка незначно, але нижче. Це робиться для того, щоб просто заманити потенційних покупців і набрати клієнтську базу. Після цього покупець зв’яжеться вже не безпосередньо з продавцем, а з ріелтором, який і приведе його показувати квартиру.

Наприклад, спочатку квартира була виставлена на продаж справжнім власником за 50 тисяч. А ріелтор знижує вартість до 49. При цьому в пошуку оголошення з меншою ціною показується в першу чергу. Коли покупець прийде дивитися квартиру, він буде здивований, чому вартість вище, ніж була вказана. Природно, складеться враження, що його просто хочуть обдурити. Посередник дійсно обманює, але не тільки покупця, але і продавця. Таким чином, брокер просто заважає продажу квартири.

Ріелтор розраховує на те, що якщо реальному покупцеві сподобається квартира, а продавець побачить, що його нерухомість дійсно хочуть купити, то вартість вийде знизити. А посередник за свої послуги візьме комісію, заробивши таким чином.

Можна зробити фото?

Щоб розмістити привабливе оголошення від свого імені, посереднику потрібні нові, якісні фото. Для цього ріелтор приводить подивитися квартиру свою знайому, яка під виглядом реального покупця просить зробити пару фото. Які вона нібито хоче показати вдома чоловікові.

Але через кілька днів ці фото будуть розміщені на всіх майданчиках з продажу нерухомості від імені ріелтора. Завдяки такому виверту посереднику буде набагато легше продати квартиру і отримати свій відсоток.

Брокер нишком фотографує квартиру

Обман з підставними покупцями

Нерідко під виглядом реальних покупців посередники приводять своїх знайомих, які просто є акторами. Все це потрібно для того, щоб створити видимість активної роботи, знизити вартість для більш швидкого продажу.

Такі дії ріелторів просто витрачають ваш час. Люди, які не збираються купувати квартиру, просто ходять, дивляться, створюють ажіотаж. І добре, якщо посередник попереджає про візит, але ж він може нагрянути і без дзвінка, створивши явні незручності власникам квартири.

Справжні покупці, але не цієї квартири

Багато людей звертаються до ріелторів для того, щоб вони допомогли їм знайти квартиру. У цьому немає нічого поганого, адже чесний і сумлінний посередник може значно полегшити і навіть прискорити пошук. Але ось нечесний так званий маклер, основною метою якого є продаж нерухомості в найкоротші терміни, буде показувати клієнтам всі варіанти, які у нього є. Нехай вони навіть зовсім не підходять потенційному покупцеві.

Найчастіше покупці шукають якийсь конкретний варіант. Наприклад, люди хочуть купити двокімнатну чешку під здачу в оренду, не кутову, в спальному районі, перший та останній поверх навіть не хочуть розглядати. А посередник веде покупців в однокімнатну хрущовку на першому поверсі або показує величезну трикімнатну в новобудові.

Ріелтор буде показувати всі квартири, які хоч трохи схожі на те, що хочуть покупці. Слід розуміти, що основним завданням посередника є саме продаж нерухомості в найкоротші терміни. Тому нерідко запити покупців ігноруються.

Буває і так, що подібний обман є випадковістю. Якщо ріелтор ніколи не був у квартирі, але веде показувати її покупцям. Далеко не всі посередники дивляться квартири, які продаються, перед тим, як показувати їх клієнтам-покупцям.

Але часто це робиться спеціально, щоб після перегляду десятка невідповідних варіантів, покупець погодився на першу квартиру, яка йому більш-менш підходить. Навіть за завищеною вартістю.

Якщо посередник недобросовісний, а його основною метою є тільки і виключно отримання комісійних, то він буде показувати вам все, що у нього є в полі зору. Використовувати різні хитрощі, обманювати і вводити вас в оману. Все це заради відсотка з продажу. У підсумку через такі дії страждають як покупці, так і продавці квартир, які витрачають свій час і нерви, а реальний продаж може так і не відбутися.

Звертаємо Вашу увагу і на інші наші статті про нечистих на руку горе-ріелторів, які обманюють довірливих клієнтів при купівлі-продажу та оренді нерухомості.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: