Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Схеми обману брокерів при оренді квартири

Риелтор-аферист

Останнім часом значно почастішали випадки шахрайства, які пов’язані з орендою житлової нерухомості. Тут клієнта намагаються обдурити не тільки ріелтори, а й власники квартири, які діють спільно. Існує безліч різних способів обдурити при оренді квартири. Наприклад, кожен місяць здавати квартиру новим людям і отримувати комісійні, оформляти договори одночасно кільком орендарям тощо.

Зараз існує багато способів обману, проте суть у всіх одна – виселити на вулицю мешканців і не повернути їм кошти. При цьому брокер завжди виходить сухим з води, адже він тільки консультує і зводить клієнта і господаря житла. Але при цьому не несе ніякої відповідальності. Розповідаємо, як не стати жертвою шахраїв і не втратити гроші при оренді квартири.

Доступ до бази квартир

Даний варіант обману розрахований на довірливих людей, проте багато хто все ще попадається на такий прийом. Найчастіше фірми-одноденки пропонують людям оплатити доступ до бази квартир, серед яких вони зможуть знайти собі підходящий варіант. Сума зазвичай невелика, до тисячі гривень. Насправді ж квартир, які є в цій базі, може зовсім не існувати. Якщо вам пропонують аркуш паперу з номерами телефонів власників, то це простий обман.

Після того, як договір з клієнтом підписують, і він оплачує доступ до бази, компанія просто переїжджає в інший офіс. Подібна схема стала вкрай популярною. Тому в разі, якщо вам пропонують отримати список доступних квартир на аркуші паперу, то не варто зв’язуватися з такою компанією, адже це прості шахраї. Вести справи з такими фірмами не має сенсу, адже їх основною і єдиною метою є вимагання грошей, ніякі послуги вони не надають.

Але варто відзначити, що дійсно є компанії, які надають реальний доступ до бази нерухомості з контактами справжніх власників квартир. Перед тим, як оплачувати подібні послуги, варто переконатися, що це не шахраї, а солідна агенція нерухомості, яка має хорошу репутацію і викликає довіру.

У разі, якщо компанія працює в цій сфері більше року, може надати документи про свою законну діяльність, а базу нерухомості для оренди готові передати вам в електронному вигляді, то можна скористатися такими послугами і заплатити за доступ.

Несправжні оголошення

Більшість посередників користуються даною схемою. Вони публікують безліч оголошень, де пропонується купити, продати або взяти в оренду житло. Ріелтори розміщують їх в Інтернеті, розклеюють на стовпах, дошках оголошень і біля під’їздів. Умови в оголошенні зазвичай вигідні, а вартість набагато нижче ринкової.

Однак тут варто бути обережним, адже насправді ніякої квартири не існує, а посередники таким чином просто напрацьовують собі клієнтську базу. Якщо клієнт подзвонить по такому оголошенню, то йому скажуть, що цей варіант вже недоступний, але можна подивитися інші, які нічим не гірше.

Брокер-аферист

Заодно із власником квартири

Коли брокер в змові з господарем житла, то вони намагаються зробити все можливе, щоб після здачі квартири в оренду виселити мешканців. Таким чином вони можуть здавати квартиру щомісяця, а комісійні та плату за оренду шахраї ділять між собою.

Наприклад, власник квартири може без запрошення приходити в будинок, де вже оселилися люди. Господар житла буде лаятися з ними, приходити в незручний час, дзвонити, а також робити все можливе, щоб життя квартирантів стала нестерпним. У результаті такого тиску люди змушені переїжджати. А шахраї знову шукають нових жертв, яких можна обдурити і отримати гроші.

Практично аналогічну схему провертають і в разі, якщо у квартири два власника. Наприклад, квартиранти підписують договір оренди тільки з одним власником. А через деякий час, вже після того, як люди в’їхали в квартиру і заплатили посереднику і господареві, з’являється другий власник. Він заявляє, що не давав згоди на оренду і виселяє мешканців. З точки зору чинного законодавства це повністю легально, тому слід уважно перевіряти всі документи.

Необхідно відзначити, що якщо об’єкт житлової нерухомості знаходиться у спільній власності кількох осіб, то договір оренди є недійсним без підпису всіх власників. При цьому не варто довіряти словами ріелтора про те, що всі документи у порядку. Ця людина не несе ніякої юридичної відповідальності за перевірку документів.

Подібна схема може повторюватися регулярно, мало не щотижня. Тут все залежить від стресостійкості квартирантів і нахабства власника квартири, який всіляко намагається змусити людей з’їхати. Коли одні квартиранти з’їжджають, інші заселяються. При цьому ріелтор отримує свій відсоток за послуги, а власник квартири залишає собі гроші за оренду.

Безліч квартирантів

Наступний спосіб обману є вкрай нахабним, але дуже прибутковим для шахраїв. Брокер і його спільник, який видає себе за господаря житла, самі знімають квартиру, найчастіше подобово. Після цього квартиру починають здавати всім бажаючим, брати передоплату і відсоток комісійних. За тиждень такої діяльності, шахраї можуть взяти гроші з десятка довірливих людей. Але природно, ніхто з ошуканих в’їхати в квартиру не зможе, адже вона не належить ні ріелтору, ні його спільнику.

Обдурити таким чином виходить навіть досвідчених людей. Тут все залежить від ріелтора, який виглядає презентабельно, поводиться максимально пристойно і культурно. Посередник буде розповідати, що давно знає господаря квартири, він надійна і чесна людина, а всі документи в порядку. При цьому потенційним квартирантам можуть навіть показати підроблені документи в надії на те, що люди не розбираються в юридичних тонкощах.

Завдяки такому способу за короткий проміжок часу шахраї можуть підписати договір оренди з великою кількістю людей. Брокер візьме свою комісію, ошукані квартиранти залишать передоплату. А через кілька днів, коли шахраї зберуть достатню кількість грошей, вони просто пропадають. Тому не варто брати в оренду квартири за підозрілою низькою вартістю, а також вірити на слово ріелторам. Адже їхнім основним завданням є отримання своєї винагороди, так званих «комісійних».

Звертаємо Вашу увагу і на інші наші статті про нечистих на руку ріелторів, які обманюють довірливих клієнтів при купівлі-продажу та оренді нерухомості.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: