Електричний обігрів підлоги відрізняється економічністю і ефективністю роботи. А також підвищує комфорт у приміщенні. Купивши секцію гріючих кабелів, інфрачервону плівку або нагрівальний мат для теплої підлоги, можна отримати подвійну вигоду. А саме – заощадити на комунальних послугах та подбати про здоров’я домочадців. Серед питань, які задають люди перед покупкою, одним з найпоширеніших є наступне. А чи можна ставити меблі на електричну теплу підлогу?
Виробники систем обігріву не рекомендують так вчиняти. І пишуть в інструкціях, що масивні предмети меблів і декору інтер’єру, а також великогабаритну побутову техніку розміщувати над встановленими під покриттям підлоги нагрівальними елементами не можна. Але ж тоді ці ділянки будуть не обігрітими, відповідно ефективність роботи системи знизиться. Давайте розберемося, так це насправді, і чи можна поєднати меблі і тепла підлога?
Можна, якщо обережно
Логіку виробників теплої підлоги зрозуміти можна. Масивні меблі та велика побутова техніка, наприклад, важкі диван або крісло без ніжок, велика шафа або холодильник будуть перешкоджати теплообміну. Тому нагрівальний елемент може перегрітися і вийти з ладу. А виробник в такому випадку повинен буде проводити гарантійний ремонт за власний кошт. До того ж надмірний нагрів шкідливий і для меблів, а також побутової техніки.
Особливо чутливі до постійного перебування при підвищеній температурі стінки і кухонні гарнітури, виготовлені з плит ДСП або ДВП. По суті такі матеріали складаються з пресованої тирси, просоченої клеєм. В результаті перегріву структура таких плит може зруйнуватися, а клей втратить свої сполучні характеристики. Як підсумок розшарування фасадів призведе меблі в непридатність.
Також розміщені на підлоговому покритті важкі меблі або велика техніка можуть надавати додаткове механічне навантаження на нагрівальний елемент. Наприклад, перетиснути гріючий кабель або пошкодити струмопровідні випромінювачі на інфрачервоній плівці. Загалом, за логікою виробників, якби чого не вийшло, краще залишати площу над встановленим теплою підлогою відкритою.
Але ж і споживачів зрозуміти можна. Якщо система використовується в якості основного опалення, то відсутність обігріву під диваном або ліжком, кріслами і шафами знизить потужність системи. Відповідно, доведеться підвищувати температуру нагрівання, що призведе до додаткових витрат. При цьому ходити по занадто гарячому підлоговому покриттю буде явно не комфортно. І другий момент – розташування меблів не планується один раз на багато років. Може з’явитися бажання її переставити, або купити нову з іншими розмірами. Так що ж виходить, чи тепла підлога і справді не сумісна з меблями та великою побутовою технікою? Насправді вихід є!
5 нюансів розміщення меблів над теплою підлогою
Ось що потрібно врахувати для вирішення поставленого завдання:
- Установка теплої підлоги по всій площі приміщення необхідна лише при облаштуванні основного опалення.
- Відстань між покриттям підлоги і масивними меблями має бути не менше 5 см. Такого значення цілком достатньо для нормального теплообміну. Тому для використання спільно з теплою підлогою рекомендується купувати меблі на ніжках.
- Якщо обігрів використовується в якості додаткового джерела тепла, то можна спокійно розміщувати нагрівальний елемент на вільній площі. Наприклад, нераціонально обігрівати ділянки, на яких на кухні розміщений холодильник, а у ванній — пральна машина.
- Секціям гріючих кабелів, встановленим в стяжку, ніякі перетиски або механічні навантаження не страшні.
- Спеціальні тонкі мати на алюмінієвій основі, призначені для укладання під ламінат, також не «бояться» додаткових навантажень.